کواکبیان: تخلفات مسئولان در زمان تصدی رسیدگی شود

۱۳۹۶-۱۱-۰۳ سیاست

کواکبیان: تخلفات مسئولان در زمان تصدی رسیدگی شود

نماینده مردم تهران در مجلس خواستار رسیدگی به تخلفات مسئولان در زمان مقتضی شد که نایب رئیس مجلس پاسخ داد به تخلفات دولت هایی که کار آنها تمام می شود، نیز می توان رسیدگی کرد.

ایلنا : مصطفی کواکبیان در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی با استناد به اصل ۵۵ قانون اساسی و بند ۱۱ ماده ۲۴ آیین نامه داخلی مجلس گفت: حدود ۳ ساعت و نیم است که از ساعت ۸ مشغول شنیدن گزارش های بودجه هستیم و همه تعریف می کنند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از خودمان سوال کنیم چرا که مردم از ما می پرسند انقدر مملکت گل و بلبل است لذا یک جای کار گزارش ایراد دارد و از قبل باید به روسای کمیسیون‌ها گفته شود تا برای ارائه گزارش آمادگی داشته باشند و فی البداهه گزارش ندهند.

وی افزود: باید توجه کرد اگر قرار است گزارش‌ها را بشنویم باید ببینیم، یک مرکز می‌گوید رشد بدون نفت ۴ درصد است و یک مرکز دیگر می‌گوید ۶ درصد است لذا این تناقض میان دستگاه‌های مختلف سر یک مسأله بسیار مهم که به رشد اقتصادی و سرمایه‌گذاری در کشور ارتباط دارد، جای تعجب دارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: دیوان محاسبات زیر نظر مجلس فعالیت می کند لذا از رئیس دیوان پرسیدم تفریغ بودجه با تخلف برخی دستگاه‌های اجرایی صورت گرفته که ایشان گفت برای تخلفات کیفرخواست می‌گیریم لذا نباید به گونه‌ای شود که مانند دولت احمدی‌نژاد بعد از اتمام دولت متوجه تخلفات شویم و تخلفات دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها باید در زمان مقتضی بررسی شود.

مطهری: تخلفات مسئولان دولت‌های قبل نیز قابل پیگیری است
علی مطهری نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر و اخطار گفت: اکثر گزارش های کمیسیون ها دقیق بود و همراه با ارائه آمار و ارقام بود و فی البداهه کسی صحبت نکرد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس همچنین افزود: درباره تخلفاتی که دیوان محاسبات درباره مقامات کشور اعلام می کند، نقصی در آیین نامه دیوان بود که می گفت صرفا تخلفات آن دسته از مسئولانی که در حال حاضر در کار هستند باید رسیدگی شده و در صحن اعلام شود اما شامل حال کسانی که در دولت های قبل بوده اند نمی شد که این نقص برطرف شد و شامل تمام کسانی که در گذشته نیز مسئولیت داشتند می شود و قابل پیگیری است.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۱۱-۰۳ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.