زمان ثبت نام حج ۹۷ اعلام شد

۱۳۹۶-۱۱-۰۲ جامعه

زمان ثبت نام حج ۹۷ اعلام شد

ایسنا: در نشست شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت اعلام شد؛ ثبت نام قطعی از زائران حج ۹۷ در نیمه دوم بهمن ماه انجام خواهد شد.

سازمان حج وز یارت امروز با صدور اطلاعیه‌ای ودیعه گذاران حج تمتع تا ۳۰ آبان ماه سال ۱۳۸۵ را فراخواند تا اطلاعات خود را تکمیل کنند. در پی آن نشست شورای برنامه‌ریزی حج درحالی تشکیل شد که حمید محمدی، رییس سازمان حج و زیارت در آن حضور نداشت.

با این حال حجت‌الاسلام والمسلمین قاضی عسکر ـ نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت ـ که ریاست این شورا را به عهده دارد، از مسؤولان ذی ربط خواست هرچه سریعتر هزینه حج سال آینده را نهایی و اطلاع‌رسانی کنند.

او تاکید کرد: همه کمک کنند تا در روند کارها تاخیر ایجاد نشود و ضمن تماس و پیگیری مستمر با طرف سعودی زمینه اعزام تیم‌های کارشناسی به عربستان فراهم شود.

دکتر سیدعلی مرعشی ـ رییس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر ـ در ادامه از نشست نمایندگان استانی این مرکز و تصمیمات اتخاذ شده برای انجام سریعتر معاینات پزشکی زائران حج ۹۷، گزارشی داد و نصراله فرهمند ـ مشاور رییس سازمان حج و زیارت ـ نیز گفت: امسال زائران ایرانی ازبیست ایستگاه پروازی دراستان‌های مختلف به دو فرودگاه مدینه منوره و جده انتقال خواهند یافت.

محمد جواد دانشیار ـ مدیرعامل شرکت شمسا ـ هم درباره نحوه تامین و پرداخت هزینه‌های ارزی و ریالی اعزام زائران به عتبات عالیات گزارش داد و نماینده ولی فقیه با اشاره به برخی مشکلات زائران درعراق گفت: نمی‌توان نسبت به این مشکلات بی‌تفاوت بود و باید درنظام و مدیریت کلان کشور، این مسایل پیگیری و حل شود.

قاضی عسکر همچنین اظهار کرد: نتایج بدست آمده در کارگروه‌های آسیب‌شناسی حج گذشته در حوزه وظایف سازمان حج و زیارت و بعثه عملیاتی شود و برنامه مدونی برای استفاده از رسانه‌های جمعی در برنامه‌های حج تهیه و اجرا شود.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۱۱-۰۲ جامعه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.