این رئیس‌جمهور فرمان قتل خود را صادر کرد! +عکس

۱۳۹۶-۱۱-۰۲ چند رسانه‌ای

این رئیس‌جمهور فرمان قتل خود را صادر کرد! +عکس

 رئیس‌جمهور فیلیپین در جمع نیروهای نظامی این کشور به آن‌ها فرمان عجیبی داد.

به گزارش ۲۴ آنلاین  به نقل از راشا تودی، رودریگو دوترته، رئیس جمهور فیلیپین، به نیروهای مجری قانون Law کشورش فرمان داد در صورتی که بیش از حد مقرر در قانون اساسی این کشور در سمت خود باقی بماند، به او شلیک کنند.

دوترته در دیدار با نیروهای نظامی این کشور گفت: «اگر من بیش از حد (در سمت خود) باقی ماندم به من شلیک کنید، شوخی نمی‌کنم.» وی افزود: «اگر حتی یک روز بیش از موعد مقرر در سمت خود باقی ماندم، از نیروهای مسلح فیلیپین وپلیس Police ملی فیلیپین درخواست می‌کنم به من و هر فرد دیگری اجازه ندهند قانون اساسی را زیر پا بگذارند.»

وی گفت دفاع از قانون اساسی فیلیپین، «وظیفه جدی» ارتش و پلیس این کشور است. در قانون اساسی این کشور، دوره ریاست جمهوری، ۶ ساله معین شده است.

وی در جمع نیروهای نظامی این کشور گفت: «دفاع از قانون اساسی و دفاع از مردم، شغل شماست.» رئیس جمهور فیلیپین گفت در صورت لزوم، سربازان اجازه دارند از تمام مهمات خود برای کشتن Killing او استفاده کنند!

دوره ریاست جمهوری دوترته در سال ۲۰۲۲ به پایان خواهد رسید. پیش از این، وی گمانه‌زنی‌ها درباره قصد وی برای اعمال اصلاحات در قانون اساسی این کشور به منظور افزایش دوره ریاست جمهوری را رد کرده بود.

وی به منظور اثبات اینکه از کنار رفتن از قدرت ابایی ندارد، بارها اعلام کرده است قصد استعفا دارد. وی گفته است در صورتی که فرزندانش دچار فساد مالی شده باشند از سمت خود کناره‌گیری خواهد کرد.

رکنا

 

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۱۱-۰۲ چند رسانه‌ای

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.