تلاطم شدید قیمت ارز در بازار

۱۳۹۶-۱۱-۰۲ اقتصاد

تلاطم شدید قیمت ارز در بازار

 سومین روز هفته،تلاطم شدید قیمت ارز در بازار شرایط متفاوتی را بر بازارهای ایران حاکم کرد.

 به گزارش خبرآنلاین، افزایش قابل توجه قیمت ارز در بازار در ساعات ابتدایی صبح سبب شد خرید و فروش لوازم خانگی ، تجهیزات کامپیوتری، لوازم صوتی و تصویری ، گوشی تلفن همراه، خودروهای وارداتی و … با تغییراتی جدی مواجه شود . از ساعات میانی روز هر چند قیمت ها در بازار با ریزشی محسوس مواجه شد اما نوسان حاکم بر فردوسی و سبزه موقعیت تازه ای را در بازار ایجاد کرد .

توصیه سیف به خریداران دلار مبنی بر عدم ورود به این بازار از یک سو و تلاش برای تامین ارز مورد نیاز صرافی ها از سوی دیگر به عقیده بسیاری از فعالان بازار زمینه را برای ریزش قیمت ها از بیش از ۴۶۵۰ تومان به ۴۵۵۵ تومان فراهم کرد با این حال به نظر می رسد این وضعیت نوسانی همچنان سایه خود را بر سر بازار ارز بگستراند .

به منظور مدیریت بازار  صرافی بانک ملی در اطلاعیه ای اعلام کرده است که «همه صرافیهای مجاز می توانند برای تهیه اسکناس دلار مورد نیاز خود ، اکنون به شرکت صرافی ملی ایران مراجعه کنند و خرید خود را انجام دهند.»

همچنین در اطلاعیه دیگری آمده است که صرافی های مجاز خریدار از صرافی های منتخب، روزانه می توانند نسبت به خرید. ۵۰ هزار اسکناس دلار آمریکا از صرافی منتخب به عنوان پارت نخست اقدام نموده و در صورت عرضه به موقع آن در بازار و ارائه جدول فروش نسبت به خرید پارت بعدی ۵۰ هزارتایی، فقط از همان صرافی منتخب ذیربط اقدام نمایند.

پیش از این رییس کل بانک مرکزی وعده داده بود که در ماه های پایانی سال قیمت ارز کاهش خواهد یافت.

هر دلار امروز در بازار آزاد با نوسانی جدی به قیمتی در حدود ۴۵۵۰ تا ۴۶۵۰ تومان فروخته شد . در برخی صرافی ها قیمت از این رقم نیز بالاتر بود . برخی نیز با خاموش کردن تابلوهای قیمت بیرون ، دست از معامله کشیده و در برابر پاسخ مشتریان تاکید می کردند فعلا خرید و فروش نداریم .

در پی افزایش قیمت دلار در بازار ، قیمت سکه و طلا نیز با افزایشی قابل توجه روبرو شد . هر قطعه سکه تمام بهاز آزادی طرح جدید به قیمت یک میلیون و ۵۲۶ هزار تومان فروخته شد . قیمت سکه بهار آزادی طرح قدیم نیز با رشدی در حدود ۵ هزار تومان به قیمت یک میلیون و ۴۷۶ هزار تومان معامله شد . ربع سکه و نیم سکه نیز به ترتیب با قیمت ۴۳۸ هزار تومان و ۲۸۶ هزار تومان معامله شد.

هر گرم طلای ۱۸ عیار در بازار ۱۴۴ هزار و ۵۰۰ تومان قیمت خورد.

 

۳۵۲۲۳

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۱۱-۰۲ اقتصاد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.