هواشناسی: بارش و دمای هوا به حالت نرمال زمستان رسید

۱۳۹۶-۱۱-۰۱ جامعه

هواشناسی: بارش و دمای هوا به حالت نرمال زمستان رسید

مدیر کل پیش بینی سازمان هواشناسی گفت: به وضعیت نرمال فصل زمسنان رسیده ایم در این شرایط با افزایش بارش ها و کاهش دما روبرو خواهیم بود.

احد وظیفه در گفت و گو با میزان در خصوص شرایط آب و هوایی کشور گفت: بر اساس مدل اقلیمی که شرایط جو را به صورت بی هنجاری مثبت یا منفی در روند بارش و دما شبیه سازی می‌کند، از بهمن ماه شرایط به حالت نرمال فصل زمستان باز می‌گردد. بنابراین بارش‌ها بر طبق استاندارد‌های نرمال پیش می‌رود.

وی افزود: در حال حاضر سامانه بارشی در نوار غربی کشور فعال شده و امروز ارتفاعات البرز و تهران را تحت تأثیر قرار داده است. براین اساس پیش بینی می‌شود بارش برف در مناطق غربی کشور به ۲۰ تا۳۰ سانتی متر، و در نوار شمالی و البرز به ۱۵ سانتی متر نیز برسد.

مدیر کل پیش بینی سازمان هواشناسی خاطر نشان کرد: شرایط بارندگی‌ها در ماه‌ها بهمن و اسفند در وضعیت نرمال قرار دارد و در بخش‌های جنوب کشور بارش‌ها بیش از حد نرمال پیش بینی می‌شود.

وی عنوان کرد: مدل اقلیمی حاکی از آن است که احتمال افزایش دما و کاهش بارندگی در فصل بهار وجود دارد و در سال جدید با وضعیت غیر طبیعی نسبت به الگوی اصلی بارش و دما روبرو هستیم.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۱۱-۰۱ جامعه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.