«مرغ» ارزان‌تر شد

۱۳۹۶-۱۰-۳۰ اقتصاد

«مرغ» ارزان‌تر شد

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی افزایش عرضه و کاهش قدرت خرید خانوار در روزهای پایانی ماه را دلیل اصلی روند نزولی قیمت مرغ اعلام کرد.

محمدعلی کمالی‌سروستانی مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی از کاهش ۱۰۰ تومانی نرخ مرغ در بازار خبر داد و گفت: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۴ هزار و ۴۰۰ تومان، مرغ آماده به طبخ در کشتارگاه ۶ هزار و ۴۵۰ و خرده فروشی ۷ هزار و ۲۵۰ تومان است.

وی نرخ هر قطعه جوجه یکروزه بسته به نژادهای مختلف ۲ هزار و ۴۰۰ تا ۲ هزار و ۶۰۰ تومان اعلام کرد و افزود:  همچنین هر کیلو ذرت با نرخ ۹۸۵ تومان و کنجاله سویا هزار و ۸۷۵ تومان به مرغداران عرضه می‌شود.

کمالی‌سروستانی نرخ واقعی هر کیلو مرغ زنده ۵ هزار و ۲۰۰ و مرغ آماده به طبخ برای مصرف کننده را ۸ هزار و ۲۰۰ تومان اعلام کرد و گفت: این درحالی است که نرخ کنونی مرغ به سبب افزایش جوجه ریزی عمدتا با زیان و حاشیه سود کم برای مرغدار در بردارد.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی افزایش عرضه و کاهش قدرت خرید خانوار در روزهای پایانی ماه را دلیل اصلی روند نزولی قیمت  مرغ در روزهای اخیر دانست.وی قیمت مرغ در روزهای آتی را در بازار پیش‌بینی کرد و افزود: با توجه به میزان بالای جوجه ریزی، قیمت مرغ برای شب عید افزایش چندانی نخواهد داشت.

کمالی‌سروستانی در پاسخ به این سوال که رئیس انجمن جوجه یکروزه، نرخ کنونی جوجه را منطقی می داند، تصریح کرد: در ماه های اخیر نرخ هر قطعه جوجه یکروزه هزار و ۴۰۰ تومان بود که با افزایش تقاضا مرغداران به یکباره به ۲ هزار و ۵۰۰ تومان رسید که این نرخ اجحاف در حق مرغداران است.

این گزارش می افزاید: نرخ هر کیلو ران مرغ با کمر ۶ هزار و ۲۰۰ تومان، ران مرغ بدون کمر ۷ هزار و ۲۰۰، سینه با کتف ۱۲ هزار و ۵۰۰، سینه بدون کتف ۱۳ هزار و ۵۰۰ و فیله مرغ ۱۵ هزار تومان است.

مشرق

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۱۰-۳۰ اقتصاد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.