روایت شک محمدرضا پهلوی به فرح از زبان درباریان +فیلم

۱۳۹۶-۱۰-۲۶ چند رسانه‌ای

روایت شک محمدرضا پهلوی به فرح از زبان درباریان +فیلم

محمدرضا پهلوی شاه دربار ایران در روزهای قبل از انقلاب، فردی بسیار متزلزل و شکاک بود که حتی به همسرش فرح دیبا هم اعتماد نداشت.

 محمدرضا پهلوی به عنوان مرد اول حکومت در سال‌های پیش از انقلاب، به ضعف‌های اخلاقی بسیاری دچار بود. شخصی بسیار متزلزل و شکاک که به تمام اطرافیان و حتی بستگان خود به‌ویژه  فرح و خانواده‌اش سوءظن داشت.

او خانواده فرح دیبا را با الفاظ رکیک به جاسوسی متهم می‌کرد و به رئیس دفتر خود دستور داده بود تا مانع ورود سه تن از اقوام فرح به دربار شود.  ضعف‌های اخلاقی او تنها به اینجا ختم نمی‌شود، فساد اخلاقی او و حلقه همراهانش دیگر آشکارا رخ می‌داد. گذران اوقاتی از برخی روزها با زنان روسپی به یکی از خوش‌گذرانی‌های محمدرضا پهلوی تبدیل شده بود.

بی‌شرمی و وقاحت او به قدری بود که برای پذیرایی از میهمانان ویژه خود با شکستن حرمت بانوی ایرانی، آنها را در اختیار همتایان خود می‌گذاشت. شک و بدگمانی او به اطرافیان تا حدی بود که حرفهایش را به همان روسپیان می‌گفت و تنها برای آنها درد دل می‌کرد. شنیدن واقعیاتی چنین تلخ درباره شخصیت اول مملکتی با این فرهنگ  غنی بسیار دردآور است.

جزئیات رفتار ناشایست شاه متزلزل ایران و علت اعتماد نکردن او به همسر و بستگانش در روزهای قبل از انقلاب  به روایت درباریان آن زمان در ویدئوی زیر ارائه شده است.

 خبرنگاران جوان؛

(Visited 945 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۱۰-۲۶ چند رسانه‌ای

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.