بیمه البرز: برای پرداخت خسارت نفتکش مشکلی نداریم/ امیدوار بودیم کشتی غرق نشود

۱۳۹۶-۱۰-۲۵ اقتصاد

بیمه البرز: برای پرداخت خسارت نفتکش مشکلی نداریم/ امیدوار بودیم کشتی غرق نشود

۷۰ درصد پوشش بیمه‌نامه نفتکش سانچی متعلق به یک شرکت بیمه نروژی است و مسئولیت پوشش بیمه فوت و نقص عضو خدمه کشتی و همچنین آلودگی احتمالی دریا با P&I کلوپ بین‌المللی است.

به گزارش ایلنا، به‌ گفته عبدالناصر همتی، رییس کل بیمه مرکزی ایران، نوع قرارداد بیمه محموله نفتکش سانچی‌ FOB بود. یعنی خریدار، محموله را روی عرشه‌ تحویل گرفته و مسئولیت محموله بر عهده خریدار کره‌ای است.

۳۰ درصد بیمه‌نامه از سوی شرکت‌های بیمه داخلی پوشش داده شده که ۲۰ درصد آن از سوی بیمه البرز و ۱۰ درصد دیگر آن از سوی بیمه ملت است. از این ۳۰ درصد نیز ۵۰ درصد بیمه‌نامه‌های فوق نزد بیمه مرکزی پوشش بیمه اتکایی داشته‌اند.

۷۰ درصد پوشش بیمه‌نامه این نفتکش متعلق به یک شرکت بیمه نروژی است. همچنین مسئولیت پوشش بیمه فوت و نقص عضو خدمه کشتی و همچنین آلودگی احتمالی دریا با P&I کلوپ بین‌المللی است..

در رابطه با نحوه پرداخت خسارت بیمه نفتکش سانچی از سوی بیمه البرز، مهری یاری مدیر بیمه‌های باربری کشتی و هواپیمای بیمه البرز در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا اظهار داشت: بیمه البرز از توانگری مالی مناسبی برای پرداخت‌های مربوط به بیمه نفتکش سانچی برخوردار است و برای پرداخت خسارتف مشکلی نداریم.

وی گفت: پرداخت‌های بیمه البرز پس از برگزاری جلسات با مسئولان صورت خواهد گرفت. البته این نفتکش به صورت مشترک بین بیمه‌گران داخلی و خارجی بیمه بوده و هفتاد درصد آن بیمه خارجی و سی درصد دیگر آن بیمه داخلی بوده است که از این میزان بیست درصد مربوط به بیمه البرز و ده درصد دیگر مربوط به بیمه ملت است.

وی خاطر نشان کرد: قرار است با بیمه ملت جلسه‌ای مشترک برگزار شود و این خسارت به صورت کنسرسیوم پرداخت شود که در این خصوص در هفته‌های آتی اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.

مهری یاری تصریح کرد: ما امیدوار بودیم تا کشتی به صورت کامل غرق نشود اما اکنون این نفتکش به صورت کامل غرق شده است.

وی در مورد بیمه محیط زیست نیز افزود: بیمه محیط زیست این نفتکش در خارج از کشور صورت گرفته اما آلودگی زیادی ایجاد نمی کند زیرا میعانات گازی فرار است و بخار می‌شود.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۱۰-۲۵ اقتصاد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.