ثروتمندترین شاهزاده سعودی به زندانی فوق امنیتی منتقل شد

۱۳۹۶-۱۰-۲۴ سیاست

ثروتمندترین شاهزاده سعودی به زندانی فوق امنیتی منتقل شد

یک مقام عربستانی اعلام کرد ولید بن طلال در حال مذاکره با مقامات سعودی به منظور رسیدن به توافقی برای آزادی‌اش از زندان است.

 

به گزارش  باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از دیلی میل، «ولید بن طلال» ثروتمندترین شاهزاده زندانی سعودی، به دلیل خودداری از پرداخت ۷۲۸ میلیون پوند در ازای آزادی‌اش، از محل هتلی که در آن بازداشت شده بود به زندان منتقل شد.

ولید بن طلال، که ارزش دارایی های وی از سوی مجله فوربز ۱۷ میلیارد دلار اعلام شده، یکی از ثروتمندترین شاهزاده های سعودی است. این شاهزاده سعودیدو ماه پیش از سوی دولت عربستان دستگیر شد. دولت سعودی دستگیری وی را در چارچوب مبارزه با فساد اعلام کرد اما کارشناسان این اقدام را در جهت هموار ساختن راه محمد بن سلمان برای پادشاهی می دانند.

تقاضای ولید بن طلال برای مذاکره با مقامات سعودی و یا محاکمه رسمی به جایی نرسید و وی به زندان فوق امنیتی «الحایر» در ریاض منتقل شد. وی در دو ماه گذشته به همراه ۲۰۰ شاهزاده و مقام ارشد سعودی در هتلی در ریاض در بازداشت به سر می برد.

تعداد شاهزاده های سعودی بازداشت شده پس از اینکه بسیاری از آنها تسلیم باج خواهی محمد بن سلمان و بیعت با او شدند، کاهش یافت. با این حال، ولید بن طلال یکی از معدود شاهزاده هایی است که به زندان فرستاده شد.

همچنین گزارش ها حاکی از آن است که وی در مدت بازداشت مورد ضرب  شتم قرار گرفته است. گفته می شود بن طلال از پرداخت ۷۲۸ میلیون پوندی که محمد بن سلمان برای آزادی وی طلب کرده بود، خودداری کرده است.

علی‌رغم این گزارش ها یک مقام ارشد سعودی روز یکشنبه اعلام کرد ولید بن طلال در حال مذاکره با دولت و مقامات سعودی است اما تاکنون هیچ توافقی حاصل نشده است. این مقام سعودی که نخواست نامش فاش شود، اظهار کرد: «بن طلال رقم مشخصی را برای آزادی اش پیشنهاد کرده است که با رقم خواسته شده از وی مطابقت ندارد. تا امروز نیز این رقم پیشنهادی مورد قبول دولت قرار نگرفته است.»

محمد بن سلمان تابستان گذشته علنا قدرت را در عربستان به دست گرفت. او بلافاصله پس از قدرت گرفتن در عربستان، دستگیری شاهزاده های سعودی و بسیاری از مقامات بانفوذ را به بهانه مبارزه با فساد آغاز کرد.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۱۰-۲۴ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.