تلاش کاخ سفید برای توقف بحث‌ها درباره سلامت روان ترامپ

۱۳۹۶-۱۰-۱۹ سیاست

تلاش کاخ سفید برای توقف بحث‌ها درباره سلامت روان ترامپ

کاخ سفید برای متوقف کردن بحث‌های مربوط به سلامت روان رئیس جمهوری به شدت دست و پا می رند و تلاش دارد القا کند که وی برای کار در آمادگی کامل است.

ایسنا : واشنگتن پست گزارش داد،‌ چاپ کتاب “آتش و خشم” از سوی مایکل وولف که در کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا حضور داشت باعث شد تا گمانه زنی‌هایی درباره وضعیت سلامت روان ترامپ و آمادگی‌اش در اجرای امور مربوط به ریاست جمهوری مطرح شود و حالا چندین روز است که مقام‌های کاخ سفید تلاش می‌کنند تا بحث‌ها درباره این مساله را که بر دستورکار دولت سایه افکنده،‌ متوقف و ساکت کنند.

ترامپ پس از انتشار این کتاب در توئیتی نوشت که کاملا هوشیار و دارای نبوغی پایدار است.

تردیدها درباره وضعیت سلامت روان ترامپ حتی پیش از انتخاب وی به عنوان رئیس جمهوری آمریکا در گوشه و کنار واشنگتن به گوش می‌رسید و افرادی چون سناتور باب کورکر ماه اوت ۲۰۱۷ اعلام کردند که ترامپ از ثبات کافی برخوردار نیست و رقبایش باید موفق می‌شدند.

مشاوران ترامپ موضعی خصمانه در مقابل این کتاب به خود گرفته و به جای آنکه به سوالات درباره اینکه آیا رئیس جمهوری ۷۱ ساله آمریکا برای این مقام و پست مناسب است،‌ به سوال کنندگان پرخاش کردند.

روز دوشنبه، سارا هاکبی، سخنگوی کاخ سفید در ایمیلی به شدت آنچه را که گزارش‌های مضحک از سوی معترضان خواند، مورد انتقاد قرار داد.

جیسون میلر، مشاور سابق کمپین انتخاباتی ترامپ گفت که انگیزه‌های حزبی پشت این گزارش‌های مطرح شده درباره سلامت روان رئیس جمهوری وجود دارد. مقام‌های کاخ سفید تلاش می‌کنند تا ترامپ را فردی سختکوش در کار نشان دهند.

توماس جی.باراک جونیور، یکی از دوستان دیرینه ترامپ و مدیر مراسم تحلیف نیز گفت:‌ او از روزی که سوگند یاد کرده، تغییر نکرده است. دقیقا همان طوری رفتار می‌کند که من او را در کار و تجارت می‌دیدم. او اصلا مشکل سلامت روانی ندارد.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۱۰-۱۹ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.