استقرار ناو آمریکایی انتقال دهنده جسد بن‌لادن در نزدیکی کره‌شمالی

۱۳۹۶-۱۰-۱۸ سیاست

استقرار ناو آمریکایی انتقال دهنده جسد بن‌لادن در نزدیکی کره‌شمالی

ایسنا نوشت: ناو هواپیمابر آمریکا که بنا به ادعای واشنگتن با استفاده از آن جسد اسامه بن‌لادن به دریا انداخته شد، قرار است در اقدامی که خشم حکومت کره‌شمالی را برخواهد انگیخت، عازم آب‌های شبه‌جزیره کره شود.
 

به گزارش پایگاه اینترنتی اکسپرس، بر اساس اعلام مقام‌های آمریکا، ناو «یو.اس.اس کارل وینسن» از چند روز پیش به همراه یک گروه رزمی متشکل از کشتی‌های جنگی و ناوشکن‌های با موشک هدایت شونده عازم شبه‌جزیره کره شده است.

نیروی دریایی آمریکا اعلام کرد: به این ترتیب این برای دومین بار است که گروه نظامی ناو کارل وینسن تحت فرماندهی ناوگان سوم این نیرو در منطقه هند-اقیانوسیه عملیات انجام می‌دهد.

این گروه نظامی در تاریخ معاصر اولین گروهی است که قابلیت‌های فرماندهی و کنترل واحدهای “فوروارد” ناوگان سوم را که استقرارشان سال گذشته میلادی بعد از یک دوره شش ماهه کامل شد، به نمایش می‌گذارد.

نیروی دریایی آمریکا گفته عزیمت این ناو در چارچوب یک “استقرار برنامه‌ریزی شده منظم” صورت می‌گیرد؛ هرچند که اشاره‌ای به تاریخ ورود این گروه به منطقه و طول دوره ماموریت آن نشد.

در سال ۲۰۱۱ گزارش شد که این ناو آمریکایی همان ناوی است که جسد اسامه بن‌لادن از روی عرشه آن به دریا انداخته شد.

برآورد شده که ناو کارل وینسن احتمالا تا پیش از افتتاح بازی‌های المپیک زمستانی کره‌جنوبی، به آب‌های نزدیک شبه جزیره کره خواهد رسید.

رقابت‌های رسمی این المپیک قرار است در تاریخ ۸ فوریه آغاز شود و تا ۲۵ فوریه ادامه یابد.

مشخص نیست که آیا این ناو آمریکایی به منظور شرکت در رزمایش اعلام شده با کره‌ جنوبی در ماه مارس به این آب‌ها رفته، یا خیر.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۱۰-۱۸ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.