کیهان: صداوسیما کتاب‌های انحرافی را تبلیغ می کند

۱۳۹۶-۱۰-۱۷ جامعه

کیهان: صداوسیما کتاب‌های انحرافی را تبلیغ می کند

کیهان نوشت: چهارشنبه شب در برنامه «کتاب باز» از شبکه نسیم که پنجشنبه نیز از این شبکه تلویزیونی پخش شد، در میان مجموعه کتاب‌هایی که معمولا برای تهیه و مطالعه به بینندگان توصیه می‌شود، کتاب «احمد» نوشته عبدالرحیم طالبوف تبریزی تبلیغ شد.

عبدالرحیم طالبوف تبریزی از غربزدگان دوران مشروطه بود که همراه فراماسون‌هایی همچون فتحعلی آخوند‌زاده (آخوندوف) ، حسن تقی‌زاده، میرزا نصرالله بهشتی و جمال‌الدین واعظ و… نقش مهمی در انحراف مشروطه به سوی مشروطه انگلیسی داشت. وی همچنین از نظریه‌پردازان تز «اسلام منهای روحانیت» بود و این تئوری را همراه خودباختگی در مقابل غرب در کتاب هایش مانند کتاب «احمد» یا «مسالک محسنین» ترویج می‌کرد. از همین رو، برخی علماء از جمله شهید شیخ فضل الله نوری، آثار وی را به دلیل برداشت‌های انحرافی از اسلام، کتب ضاله خواندند و حتی بعضا وی را منتسب به فرقه‌های بابیه و ازلیه دانستند.

این برای اولین بار نیست که چنین فضای فرهنگی آلوده‌ای در برنامه «کتاب باز» دیده می‌شود، چنانچه چندی است در این برنامه یک به اصطلاح روانشناس به‌عنوان کارشناس برنامه حضور پیدا کرده و به تبلیغ و ترویج تئوری‌های روانشناسی خرافی و مادی‌گرایانه غربی می‌پردازد و کتاب‌های مربوط به این نوع روانشناسی را نیز ترویج می‌نماید، حتی در یکی از همین برنامه‌ها با ترویج آراء و نظریات عرفان‌های انحرافی مانند «یونگ» به القاء این آموزه‌ها پرداخت!

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۱۰-۱۷ جامعه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.