پایگاه طبیعت‌گردی «محمدعلی اینانلو» افتتاح شد

۱۳۹۶-۱۰-۱۵ فرهنگ

پایگاه طبیعت‌گردی «محمدعلی اینانلو» افتتاح شد

ایسنا نوشت:پایگاه بین‌المللی طبیعت‌گردی زنده‌یاد «محمدعلی اینانلو» در آران و بیدگل افتتاح شد.

آرش اینانلو با اعلام این خبر اظهار کرد: با توجه به صبغه تاریخی، فرهنگی و هنری مردم آران و بیدگل و همت مردمان این دیار تصمیم بر این شد که پایگاه بین‌المللی استاد مرحوم «محمدعلی اینانلو» به مرکزیت شهرستان آران و بیدگل افتتاح شود.

او درباره چگونگی شکل‌گیری و اهداف این پایگاه اظهار کرد: بدون شک حفظ آثار و ابنیه تاریخی و حفظ محیط زیست وظیفه‌ای بس بزرگ است، وظیفه‌ای فردی و ملی که همه باید در راستای آن تا سرحد توان کار کنند.

وی همچنین بیان کرد: حفظ آثار و دستاوردهای گذشتگان و حفظ طبیعت و اقلیم خدادادی وظیفه عقلی و شرعی همه ماست و بر همین اصل پس از فوت استاد اینانلو وظیفه خود دانستم راه و مسیر ایشان را که شناسایی طبیعت بکر ایران و شناساندن اقلیم‌ها و محیط زیست کشور عزیزمان است با کمک دوستداران محیط زیست و طبیعت ادامه دهیم.

مسئول حفظ و نشر آثار محمدعلی اینانلو گفت: در این پایگاه مستندات جامعی از طبیعت ایران برای عرضه به دوستداران طبیعت و محیط زیست وجود دارد؛ آثاری از جمله فیلم، عکس، دست‌نوشته‌ و خاطرات خود استاد که حاصل سال‌ها سختی و مشقت است.

او اظهار کرد: در حال بررسی و تدارک مکانی برای ایجاد پایگاه برای تولیدات بیشتر و ادامه کارهای مرحوم اینانلو در زمینه تهیه فیلم، عکس و مقالات علمی و پژوهشی در خصوص محیط زیست و طبیعت هستیم تا ادامه کارهای مرحوم اینانلو باشد و همه از آن‌ها بهره‌مند شوند.

فرزند محمدعلی اینانلو به انتخاب مسئول پایگاه بین‌المللی طبیعت‌گردی مرحوم اینانلو اشاره کرد و گفت: با بررسی‌های انجام‌گرفته حسین انصاری‌فرد را فردی شایسته برای این جایگاه تشخیص دادیم و امیدوارم همکاری نهادهای ذی‌ربط در حوزه محیط زیست و طبیعت با ایشان انجام شود تا شاهد روزهای بهتری برای محیط زیست و طبیعت ایران باشیم.

او در پایان تاکید کرد: بدون شک مسائل ملی مثل محیط زیست و طبیعت چیز ساده‌ای نیست و به گروه و جناح خاصی وابسته نیست و جزو میراث جمعی و عمومی مردم است، و حفظ و حراست از آن وظیفه همگانی است. خواهش من این است که در این مسیر همه دوستداران طبیعت همکاری لازم و شایسته‌ای با این پایگاه بین‌المللی که چراغ راه آیندگان است، داشته باشند.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۱۰-۱۵ فرهنگ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.