معافیت تمام مدارس کشور از پرداخت هزینه‌های آب، برق و گاز

۱۳۹۶-۱۰-۱۴ جامعه

معافیت تمام مدارس کشور از پرداخت هزینه‌های آب، برق و گاز

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: معافیت مدارس از پرداخت هزینه‌های آب، برق و گاز حدود ۶۰ میلیارد تومان به نفع آموزش‌وپرورش در بحث سرانه مدارس است.

 جبار کوچکی نژاد در گفت‌وگو باتسنیم، با اشاره به معافیت تمام مدارس کشور از پرداخت هزینه‌های آب، برق و گاز اظهار کرد:  یکی از مشکلات آموزش‌وپرورش و ۱۱۰ هزار مدارس کشور پرداخت هزینه‌های آب، برق و گاز بود که هر مدرسه باید سالانه حدود ۱۰ میلیون تومان پول بابت این موارد پرداخت کند این در شرایطی است که سرانه‌ای به مدارس پرداخت نمی‌شود و گاه شاهد قطع برق مدارس بودیم یا در سرما گاز مدرسه قطع می‌شد.

وی افزود: مدارس در طول سال حتی یک میلیون تومان هم سرانه دریافت نمی‌کنند و مدیران مدارس برای پرداخت هزینه‌های آب، برق و گاز دچار مشکلات اساسی هستند که با مصوبه کمیسیون تلفیق از پرداخت این هزینه‌ها معاف می‌شوند.

کوچکی نژاد گفت: معافیت مدارس از پرداخت هزینه‌های آب، برق و گاز حدود ۶۰ میلیارد تومان به نفع آموزش‌وپرورش در بحث سرانه مدارس است و هنرستان‌ها نیز که همواره با مشکل هزینه‌های برق مواجه بودند، مشکلاتشان رفع خواهد شد.

حمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در این رابطه عنوان کرد: وجود عبارت رعایت الگوی مصرف ممکن است بهانه‌ای باشد تا  برخی مدارس ناچار به پرداخت پول آب و برق و گاز شوند بنابراین در صحن علنی مجلس برای حذف این عبارت تلاش خواهد شد.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۱۰-۱۴ جامعه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.