کاخ سفید در حمایت از اغتشاشات ایران بیانیه داد

۱۳۹۶-۱۰-۱۱ سیاست

کاخ سفید در حمایت از اغتشاشات ایران بیانیه داد

سخنگوی کاخ سفید با صدور بیانیه‎ای از اغتشاشات در برخی شهرهای ایران حمایت کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از هیل، کاخ سفید بار دیگر در اظهاراتی مداخله‏‌جویانه از اغتشاشات در ایران حمایت کرد.

در همین راستا، «سارا سندرز» سخنگوی کاخ سفید، با صدور بیانیه‎ای گفت: ما از حق مردم ایران برای ابراز مسالمت‌آمیز عقایدشان حمایت می‎کنیم. صدای آنها شایستگی شنیده ‌شدن را دارد.

وی ادامه داد: از همه طرفین می‎خواهیم تا از این حق بنیادین مبنی بر ابراز عقیده به صورت صلح‎آمیز حفاظت کرده و از هرگونه اقدام در راستای اعمال سانسور، پرهیز کنند.

گفتنی است سندرز پیشتر نیز در پیامی توئیتری مدعی شد: روزهایی که آمریکا نظاره‌گر سرکوب اعتراضات ایران بود گذشته و آمریکا در کنار مردم ایران ایستاده است!

این درحالی است که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا نیز در ادامه دخالت های خود، ایران را تروریسم دولتی و ناقض حقوق بشر، خطاب کرد.

وی از آغاز بروز اغتشاش در برخی از شهرهای ایران، با پیام‎های توئیتری متعدد، از این اقدام حمایت کرده است. سایر مقامات آمریکایی نیز در تلاش برای ماهیگیری از آب گل‎آلود، از ادامه اغتشاش در ایران حمایت می‎کنند.

گفتنی است طی روزهای گذشته در پی فراخوان برخی از کانال های ضد انقلاب و به بهانه همراهی با معترضان به مشکلات اقتصادی، تعدادی افراد آشوبگر در تهران و برخی شهرستان‌ها به خیابان آمده و به اغتشاش پرداختند.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۱۰-۱۱ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.