در سال ۹۷ چقدر باید حقوق بگیریم؟

۱۳۹۶-۱۰-۱۰ اقتصاد

در سال ۹۷ چقدر باید حقوق بگیریم؟

ایرنا نوشت:مدیرعامل یک مرکز کاریابی مجازی از آغاز پنجمین ارزیابی سراسری حقوق و دستمزد کشور برای شاغلان در رده های مختلف شغلی در سال جاری خبر داد.

آسیه حاتمی روز یکشنبه در نشست خبری که در محل کاریابی ایران تلنت برگزار شده بود، افزود: در این ارزیابی همه شاغلان تمام‌وقت گروه‌های شغلی مختلف کشور می‌توانند با وارد کردن اطلاعات شغلی خود، از میزان حقوقی که باید در سال آینده دریافت کنند، آگاه شوند.

وی همچنین از انتشار نتایج این ارزیابی تا پایان سال جاری در قالب ‘گزارش حقوق و دستمزد ۹۶’ خبر داد و افزود:گزارش حقوق و دستمزد تنها مرجع آگاهی از حقوق و دستمزدها در کشور است. اقبال کارفرمایان، کارجویان و شاغلان به انتشار این گزارش باعث شده تا تنها در سال گذشته، بیش از ۱۰۰ هزار نفر در ۲۸ گروه شغلی مختلف در این ارزیابی شرکت کنند.

به گفته این فعال بخش خصوصی، مطالعه این گزارش به شاغلان کمک می‌کند تا در آینده حقوق منصفانه‌ای دریافت کنند و به مدیران شرکت‌ها و سازمان‌ها امکان می‌دهد تا با آگاهی از میزان رایج پرداختی‌ها در بازار کار، برنامه‌ریزی مالی مناسبی برای آینده داشته باشند.

این کارآفرین نمونه کشور در حاشیه این نشست خبری با اشاره به رشد چشمگیر کسب ‌و کارهای آنلاین در جهان، افزایش قابل توجه ضریب نفوذ اینترنت در کشور در سال‌های اخیر و وجود بیش از چهار میلیون دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی در کشور را ظرفیتی بزرگ برای استفاده از ابزارهای نوین جهت کاهش بیکاری دانست.

وی گفت: برای حل معضل بیکاری می‌توان تمهیدات مختلفی اندیشید، یکی از این تمهیدات استفاده از ظرفیت‌های فضای آنلاین است. استفاده از فضای آنلاین برای یافتن نیروهای مناسب، فرایند استخدام برای کارفرمایان را آسانتر، سریعتر و کم‌هزینه‌تر می‌کند و به شکل دقیقتری منجر به تحقق شایسته‌سالاری در کشور می‌شود .

یادآور می شود، موسس این سایت همچنین ایجاد رزومه توسط افراد جویای کار در سایت‌های استخدامی را راهی مناسب برای به نمایش گذاشتن توانایی‌ها، سوابق و مهارت‌ها دانست و اضافه کرد: «کارجویان در فضای آنلاین بدون پرداخت هزینه می‌توانند تنها با یک کلیک، به چند موقعیت شغلی مناسب دست پیدا کنند.

حاتمی در پایان این نشست خبری، ضمن تقدیر از رسانه‌ها برای پرداختن به اهمیت گزارش حقوق و دستمزد در طول سال‌های اخیر، شرکت گسترده مردم در ارزیابی حقوق و دستمزد را باعث بالا رفتن اعتبار آماری این گزارش قلمداد کرد و افزود:اطلاعات و تحلیل‌های موجود در گزارش حقوق و دستمزد می‌تواند دید مناسبی از بازار کار به رسانه‌ها و مسئولان دهد و فرایند برنامه‌ریزی برای رفع معضل بیکاری را تسهیل کند.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۱۰-۱۰ اقتصاد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.