۲۰ تن از مقامات و شاهزاده‌های بازداشتی عربستان آزاد شدند

۱۳۹۶-۱۰-۰۵ سیاست

۲۰ تن از مقامات و شاهزاده‌های بازداشتی عربستان آزاد شدند

بر اساس گزارش یک رسانه عربستانی، ۲۰ مقام و شاهزاده بازداشت شده در این کشور بعد از پذیرفتن بازگرداندن مبلغ پیشنهادی دولت به خزانه این کشور، آزاد شده‌اند.

 

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری شینهوا، مجله الکترونیکی السبق عربستان به نقل از یک مشاور دولت عربستان گزارش داد، از جمله بازداشتی‌هایی که آزاد شده‌اند یک مقام سابق وزارت دارایی و تعدادی از تجار هستند.

در عین حال گزارش شده که انتظار می‌رود تعداد بیشتری از این بازداشتی‌ها در راستای وعده دولت عربستان برای پایان دادن به بزرگترین پرونده فساد مالی در این کشور به زودی آزاد شوند.

دولت عربستان اوایل ماه جاری میلادی رسما اعلام کرد که ۱۵۹ تن از افراد سرشناس از جمله چندین وزیر و شاهزاده بانفوذ به اتهام فساد در این کشور بازداشت شده‌اند اما به تدریج اکثر آنها با آزادی مشروط در ازای یک توافق مالی و بازگرداندن مبالغی هنگفت به خزانه دولت، موافقت کرداند.

اوایل ماه گذشته میلادی نیز اعلام شد که با حکم کمیته مبارزه با فساد در عربستان که توسط ملک سلمان پادشاه این کشور تشکیل شده و تحت ریاست محمد بن سلمان، ولیعهد وی قرار گرفت، ۱۱ شاهزاد و ۳۸ وزیر سابق و فعلی بازداشت شدند.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۱۰-۰۵ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.