گردش مالی چندهزار میلیاردی کلاس‌های کنکور

۱۳۹۶-۱۰-۰۲ جامعه

گردش مالی چندهزار میلیاردی کلاس‌های کنکور

وزیر علوم گفته است سازمان سنجش از گردش مالی چندهزار میلیاردی در کنکور سودی نمی‌برد.

 

به گزارش ۲۴ آنلاین  منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اطلاعات با اشاره به حواشی ایجادشده درباره برگزاری کنکور از سوی سازمان سنجش، گفت: اگرچه رئیس مجلس به‌مزاح از انحلال سازمان سنجش گفتند اما این شوخی پیامی در خود داشت و اینکه تصور می‌شود سازمان سنجش عامل اصلی ادامه کنکور است؛ در حالی که این‌گونه نیست.

وی با بیان اینکه سازمان سنجش در اجرای قانون برداشته شدن کنکور به‌خوبی جلو رفته است، افزود: اکنون برای ورود به دانشگاه ۸۵ درصد امتیازات از سوابق تحصیلی دانش‌آموزان استخراج و آزمون سراسری در ۱۵ درصد این ماجرا دخالت دارد.

وزیر علوم با بیان اینکه برخی از رشته‌های پرطرفدار شرایط خاصی دارند و باید برای پذیرش دانشجو بدون کنکور در این رشته‌ها، مدل جدیدی تعریف و سپس اقدام به حذف کنکور در این رشته‌ها کرد، افزود: باید الگوی جدید پذیرش در این رشته‌ها را حداقل ۴ تا ۵ سال قبل از زمان ورود به دانشگاه برای دانش‌آموزان و خانواده‌ها شرح داد تا بتوانند بر اساس آن الگو جلو آمده و در رشته‌های مورد علاقه خود تحصیل کنند.

غلامی همچنین سازمان سنجش را از گردش مالی چندهزار میلیاردی پیرامون کنکور بی‌نصیب خواند و گفت: این گردش مالی مربوط به کلاس‌های کنکور می‌شود و خانواده‌ها این هزینه را برای فرزندان خود قبل از ثبت نام در سازمان سنجش متقبل می‌شوند.

منبع: خانه ملت

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۱۰-۰۲ جامعه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.