تخم مرغ شانه‌ای ۲۰ هزار تومان شد

۱۳۹۶-۱۰-۰۲ اقتصاد

تخم مرغ شانه‌ای ۲۰ هزار تومان شد

قیمت هر شانه تخم‌مرغ در خرده‌فروشی‌های سطح شهر تهران از ۱۶ هزار تومانِ هفته گذشته به ۱۸ هزار تومان و تا ۲۰ هزار تومان افزایش یافت.

به گزارش ۲۴ آنلاین به نقل از  تسنیم قیمت تخم‌مرغ در هفته‌های اخیر با طی روند صعودی در حال افزایش است.  نرخ این محصول از ۱۱ هزار و ۸۰۰ تومان مصوب در میادین میوه و تره‌بار شهر تهران، ابتدا به ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان، هفته بعد به ۱۵ هزارتومان و به فاصله کمی به ۱۶ هزار تومان رسید.

هر کارتن تخم‌مرغ فله امروز به قیمت ۹۵ هزارتومان به خرده‌فروشی واقع در خیابان جمال‌زاده شمالی تحویل داده شد که با احتساب سود فروشنده این واحد صنفی هر شانه تخم‌مرغ را به قیمت ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان به فروش می‌رساند.

قیمت مصرف‌کننده هر شانه تخم‌مرغ ۳۰ عددی بدون بسته‌بندی در واحد دیگری در خیابان جمال‌زاده شمالی ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان است و قیمت این محصول در خرده فروشی در محله سعادت آباد ۱۹ هزار تومان است و در برخی از واحدهای خرده‌فروشی نیز در مرز ۲۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

بنابراین گزارش ناصر نبی‌پور رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران در این باره در گفتگویی با بیان اینکه قیمت تخم مرغ درب مرغداری نیز افزایش یافته است، اظهار داشت: هر کیلوگرم تخم مرغ( از کمتر از ۵ هزار تومان) به ۷ هزار تومان افزایش یافته است.

وی به معدوم شدن بیش از ۱۳میلیون مرغ تخمگذار و آشفتگی بازار نهاده‌های دامی نیز اشاره داشت و گفت: قیمت ذرت در بندر ۱۱۰۰ تومان و کنجاله سویا به  ۱۸۵۰ تومان رسیده است که با این ارقام باید ۱۰۰ تومان کرایه حمل نیز  اضافه کرد.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۱۰-۰۲ اقتصاد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.