آمریکا در تدارک حمله خونین به کره شمالی

۱۳۹۶-۱۰-۰۱ سیاست

آمریکا در تدارک حمله خونین به کره شمالی

دیلی تلگراف از برنامه ریزی آمریکا برای حمله نظامی خونین به کره شمالی خبر داد.
به گزارش۲۴ آنلاین به نقل از  آریا، روزنامه دیلی تلگراف در گزارشی فاش کرد که آمریکا در حال برنامه ریزی برای حمله نظامی خونین به کره شمالی است.
پایگاه اینترنتی روزنامه دیلی تلگراف چاپ انگلیس در گزارشی به قلم بن ریلی اسمیت نوشت: این روزنامه به اطلاعاتی دست یافته است که نشان می دهد آمریکا در حال برنامه ریزی برای حمله به کره شمالی با هدف متوقف کردن برنامه های تسلیحات هسته ای و موشکی پیونگ یانگ است.
منابع آگاه به این روزنامه گفتند که کاخ سفید در ماههای اخیر با ناامیدی و ترس از اینکه دیپلماسی برای حل مسئله کره شمالی کار ساز نیست، آمادگی‌ها را برای راه حل نظامی «بطور چشمگیر» تشدید کرده است.
یکی از گزینه‌ها، نابود کردن سایت آزمایش موشکی کره شمالی قبل از استفاده رژیم پیونگ ‌یانگ از آن برای انجام آزمایش‌های جدید است. انبارهای سلاح نیز می تواند هدف قرار گیرد.
این امید وجود دارد که نیروهای نظامی آمریکا به کیم جونگ اون (رهبر کره شمالی) نشان دهند که آمریکا در مورد توقف پیشرفت بیشتر هسته ای و ازسرگیری مذاکرات «جدی» است.
سه منبع -شامل دو مقام سابق آمریکایی آگاه از این مسئله و یک مقام دولتی کاخ سفید- این موضوع را تائید کرده اند که گزینه های نظامی مطرح است.
منابع آگاه همچنین گفتند: «پنتاگون تلاش می کند تا گزینه ‌هایی را پیدا کند که بتواند علیه کره شمالی اقدام کند، توجه آنها را جلب کند و به آنها نشان دهد که ما جدی هستیم».

(Visited 62 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۱۰-۰۱ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.