پوتین:به عنوان نامزدمستقل در انتخابات ریاست جمهوری شرکت می کنم/در نظرسنجی ها او هنوز محبوبتبرین است

۱۳۹۶-۰۹-۲۴ سیاست

پوتین:به عنوان نامزدمستقل در انتخابات ریاست جمهوری شرکت می کنم/در نظرسنجی ها او هنوز محبوبتبرین است

ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه با ابراز بر امیدواری از حمایت نیروهای سیاسی و مردم از نامزدی خود برای شرکت در انتخابات آتی ریاست جمهوری گفت: به عنوان نامزد مستقل (غیرحزبی) در انتخابات ریاست جمهوری شرکت می کنم.
پوتین روز پنجشنبه در نشست مطبوعاتی در مسکو گفت: به عنوان نامزد مستقل در انتخابات ریاست جمهوری شرکت می کنم و با این وجود به حمایت احزاب سیاسی و سازمان های اجتماعی امیدوار هستم.
به گزارش نامه نیوز وی با بیان اینکه برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری برنامه خود را آماده کرده ام افزود که هنوز ستاد انتخاباتی خود را تاسیس نکرده است.
پوتین در همین حال در پاسخ به سوال خبرنگاری به نبود رقیب جدی در بین مخالفان دولت اشاره کرد و گفت: مخالفان باید توانایی رقابت داشته باشند چرا که محافل سیاسی همانند بخش های اقتصادی باید بتوانند رقابت کنند.
رییس جمهوری روسیه با انتقاد از عملکرد مخالفان معترض به سیاست های دولت افزود: بجای اینکه در خیابان ها فریاد زد و شعار داد باید برنامه های پیشنهادی را در دستور کار خود قرار دهند.
وی با بیان اینکه جامعه و دولت باید توجه خود را به موضوعات مهم متمرکز کنند، خاطرنشان کرد: این موضوعات شامل توسعه زیرساخت ها، بهداشت و درمان و آموزش می شود.
رییس جمهوری روسیه ادامه داد: فناوری های پیشرفته، افزایش کارایی تولید و رشد درآمد مردم باید در مرکز توجه قرار گیرد.
انتخابات ریاست جمهوری روسیه روز ۱۸ ماه مارس سال ۲۰۱۸ (روز ۲۷ اسفند ماه ۹۶) برگزار می شود.
در شرایطی که حدود چهار ماه به انتخابات ریاست جمهوری مانده است، تازه ترین یافته های نظرسنجی که از سوی مرکز سنجش افکارعمومی روسیه (وسیوم) انجام شد، نشان می دهد، مردم این کشور کارنامه پوتین را تائید می کنند.
براساس این نظرسنجی، ۸۲.۲ درصد روس ها پشتیبان اقدامات رئیس جمهوری این کشور در عرصه های مختلف هستند.
قانون اساسی روسیه تصریح می کند، یک فرد می تواند دو دوره متوالی رئیس جمهوری باشد و پوتین نیز این امکان را دارد که در انتخابات سال ۲۰۱۸ نامزد شود.
وی از ۳۱ دسامبر ۱۹۹۹ به مدت دو دوره ۴ ساله رئیس جمهوری روسیه بود و پس از آن به مدت چهار سال تا ۲۰۱۲ و طی دوره ریاست جمهوری مدودیف، نخست وزیر این کشور شد.
پوتین از آغاز دوره سوم ریاست جمهوری خود (مارس ۲۰۱۲)، مدودیف را به عنوان نخست وزیر روسیه منصوب کرد و مطابق قانون اساسی نیز می تواند براساس اصلاحات انجام شده برای برعهده گرفتن یک دوره دیگر ۶ساله مسئولیت ریاست جمهوری، در انتخابات پیش رو شرکت کند.
افزون بر اعلام آمادگی ‘گنادی زوگانف’ رهبر حزب کمونیست دومین حزب پارلمانی برای در انتخابات ریاست جمهوری روسیه، گزارش های رسانه ای از احتمال نامزدی ولادیمیر ژیرینفسکی رهبر حزب لیبرال دموکرات و گریگوری یاولینسکی رهبر حزب یابلوکا در انتخابات آتی حکایت دارد.
همچنین سه زن از جمله یک مجری تلویزیونی به نام ‘کسنیا سابچاک’ برای نامزدی انتخابات ریاست جمهوری روسیه اعلام آمادگی کرده اند.
(Visited 19 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۰۹-۲۴ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.