جیغ بنفش خانم شرکت کننده در مسابقه “خانواده باحال”

۱۳۹۶-۰۹-۲۳ فرهنگ

جیغ بنفش خانم شرکت کننده در مسابقه “خانواده باحال”

مسابقات تلویزیونی با ایجاد شبکه نسیم تفاوت‌های عمده ای نسبت به قبل از آن داشتند،‌تفاوتهایی که اکثراً هم در فرم و هم در اجرا از نمونه های خارجی الگو برداری شده اند. اما در این بین موضوعی که فراموش شده همان بومی سازی واقعی مسابقات است!

به گزارش ۲۴ آنلاین به نقل از خبرنگاران پویا، با توجه به تمام شدن فصل اول «کودک شو»،‌ شبکه نسیم برنامه «خانواده باحال» را جایگزین پخش آن در کنداکتور کرد. در این برنامه که حالت رقابتی دارد، چند زوج جوان باید فعالیت چالش برانگیزی انجام دهند. هدف از این فعالیت‌ها عمدتاً آموزش بازی‌هایی است که می‌توان آنها را با اعضای خانواده و یا در میهمانی‌ها انجام داد و ساعات مفرحی ایجاد کرد.

یکی از بخش‌های این مسابقه تشخیص وسیله درون جعبه شیشه ایست که همسران باید با چشم بسته آن را حدس بزنند. اما این بخش به ظاهر ساده،‌ آنقدر برای اولین گروه شرکت کننده چالش برانگیز بوده که توانسته در قسمت دوم آن را بر سر زبان‌ها بیاندازد.

الگو برداری از مسابقات تلویزیونی خارجی اصلاً مورد منفی برای یک برنامه تلویزیونی نیست، به شرط اینکه با توجه به فرهنگ ملی سرزمینمان بومی سازی شود. در قسمت دوم برنامه «خانواده باحال» این عدم تناسخ به خوبی خود را نشان داد!

(Visited 117 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۰۹-۲۳ فرهنگ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.