ورود سامانه بارشی به ایران/ سواحل جنوبی بارانی می‌شوند

۱۳۹۶-۰۹-۲۳ جامعه

ورود سامانه بارشی به ایران/ سواحل جنوبی بارانی می‌شوند

 ایسنا نوشت :مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از ورود یک سامانه بارشی از سمت جنوب غرب به کشور و ابرناکی و رگبار باران در بخش‌هایی از خوزستان و سواحل بوشهر از امشب خبر داد.

احد وظیفه با اشاره به اینکه بر اساس تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی در سه روز آینده، در بخشهایی از شمال غرب، دامنه های جنوبی البرز و مرکز کشور جوی نسبتا پایدار حاکم است گفت: پیامد این وضعیت موجب انباشت تدریجی آلاینده های جوی و کاهش کیفیت هوا در شهرهای صنعتی و پر جمعیت این مناطق خواهد شد.

وی در ادامه با بیان اینکه امروز با گذر موجی درغرب کشور و دامنه های زاگرس مرکزی رشد ابر و در ارتفاعات بارش پراکنده دور از انتظار نیست، اظهار کرد: روز جمعه بتدریج در استان های واقع در جنوب غرب و جنوب کشور، تنگه هرمز، جزایر جنوبی، دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی ابرناکی، بارش باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید، لذا به تدریج کاهش نسبی دما پیش بینی می‌شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه در ارتفاعات زاگرس بارش به صورت برف بوده و شدت بارش ها درب وشهر، شمال خوزستان، غرب فارس و جنوب کهگیلویه و بویراحمد خواهد بود، تصریح کرد: روز شنبه به تدریج از میزان بارش در جنوب غرب کشور کاسته می شود و در سواحل جنوبی کشور، تنگه هرمز، سواحل دریای عمان، دامنه های مرکزی و جنوبی زاگرس، بخشهایی از جنوب شرق و شرق کشور شامل استان‌های کرمان، سیستان و بلوچستان و یزد نیز ابرناکی بارش باران گاهی با رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می شود.

وظیفه در ادامه اظهار کرد: در روز شنبه بارش درارتفاعات کهگیویه و بویراحمد، شمال فارس و ارتفاعات کرمان به صورت برف بوده و شدت بارش ها در فارس، جنوب بوشهر و نیمه غربی هرمزگان خواهد بود. شایان ذکر است روز پنج شنبه در بخشهایی از جنوب غرب کشور گاهی وزش باد شدید پیش بینی می شود که در برخی مناطق گردوخاک نیز دور از انتظار نیست. همچنین از امروز خلیج فارس و روزهای جمعه و شنبه علاوه بر خلیج فارس ، تنگه هرمز و دریای عمان مواج خواهد بود.

وی با اشاره به وضعیت آب‌وهوایی تهران نیز گفت: کمینه هوای امروز تهران ۱ درجه و بیشینه آن ۱۰ درجه، صاف تا کمی ابری همراه با غبار محلی خواهد بود. هوای تهران در روز جمعه کمی ابری با غبار محلی و در بعد از ظهر با افزایش ابر و با بیشینه ۱۰ و کمینه ۲ درجه پیش بینی می‌شود.

(Visited 34 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۰۹-۲۳ جامعه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.