۱۰ دانشگاه ایرانی در فهرست سبزترین‌ دانشگاههای جهان

۱۳۹۶-۰۹-۲۱ جامعه

۱۰ دانشگاه ایرانی در فهرست سبزترین‌ دانشگاههای جهان

بر پایه ویرایش ۲۰۱۷ رتبه‌بندی جهانی دانشگاهی «گرین‌متریک» درباره توسعه پایدار، از میان ۶۱۹ موسسه ارزیابی شده در جهان، ۱۰ موسسه ایرانی در فهرست سبزترین‌های جهان جای گرفته‌اند.

به گزارش  ۲۴ آنلاین به نقل از مهر، پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران اعلام کرد: دانشگاه‌های «زنجان»، «کاشان»، «اصفهان»، «شیراز»، «فردوسی مشهد»، «آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات»، «صنعتی امیرکبیر»، «گیلان»، «تهران» و «الزهرا» در فهرست سبزترین‌های جهان قرار گرفتند.

«گرین‌متریک» با هدف ارائه چشم‌اندازی فراگیر از شرایط و سیاست‌های در پیوند با محیط‌ زیست و توسعه پایدار در دانشگاه‌های کشورهای گوناگون راه‌اندازی شده است.

«گرین‌متریک» در نوع خود ابزاری برای جلب توجه مدیران و سیاست‌گذاران در محیط‌های دانشگاهی به مسائل زیست‌محیطی و مصرف انرژی است. محیط و زیرساخت، انرژی و تغییرات اقلیمی، مدیریت پسماند، آب، حمل‌ونقل و آموزش سنجه‌هایی هستند که در این نظام رتبه‌بندی برای مقایسه موسسه‌ها به‌ کار می‌روند.

منبع داده‌های «گرین‌متریک» برای ارزیابی موسسه‌ها، بر اساس پرسشنامه‌ای است که به موسسات می‌فرستند.

امتیاز کل و رتبه جهانی موسسه‌های ایرانی برتر در جدول زیر آمده است:

بر پایه گزارش ۲۰۱۷ رتبه بندی گرین‌متریک،  «Wageningen University & Research»  با بیشترین امتیاز، سبزترین موسسه جهان است.

در این رده بندی دانشگاه ها و موسساتی چون ناتینگهام ، California Davis ،Bradford ، Nottingham Trent، آکسفورد، Connecticut، Bangor،College Cork  و «Hochschule Trier – Umwelt-Campus Birkenfeld» در رتبه‌های دوم تا دهم جای گرفته‌اند.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۰۹-۲۱ جامعه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.