نذر سلامتی رهبر انقلاب چگونه ادا شد؟

۱۳۹۶-۰۹-۲۱ جامعه

نذر سلامتی رهبر انقلاب چگونه ادا شد؟

وقتی که مقام معظم رهبری در مسجد ابوذر تهران ترور شدند این شهید برای سلامتی ایشان مبلغ ۱۰۰۰ تومان نذر کرد و به خانواده خود گفته بود که این مبلغ را لای قرآن گذاشته‌ام. اگر من شهید شدم این مبلغ را به مشهد ببرید.

به گزارش ایسنا، محمد فتحی می‌آبادی از رزمندگان دوران دفاع مقدس است او به مناسبت سالروز عملیات «مطلع الفجر»، که ۲۸ رزمنده ملایری در یک روز به شهادت رسیده‌اند روایت کرده است: «به یاد عملیاتی در دفاع مقدس که ۲۸ پهلوان ملایری در یک روز آسمانی شدند. همان عملیات مطلع الفجر را می‌گویم که در تاریخ بیستم آذر ماه سال ۱۳۶۰ با رمز مبارک «یا مهدی(عج) ادرکنی» با فرماندهی مشترک ارتش و سپاه در منطقه عمومی گیلانغرب و سرپل ذهاب آغاز شد که در مرحله دوم این عملیات یعنی در تاریخ ۱۳۶۰/۹/۲۶ دلاورمردان استان همدان (شهرستان ملایر) به فرماندهی سرداران شهید «مصطفی طالبی»، شهید شاخص سال ۹۶ شهرستان ملایر و «مجید مریوند» به خط دشمن زدند و پس از وارد کردن خسارات سنگین به دشمن و به اسارت در آوردن تعداد زیادی از نیروهای حزب بعث عراق و شکستن محاصره نیروهای خودی ۲۸ تن از بهترین یاران امام خمینی(ره) آسمانی شدند.

عملیات «مطلع الفجر» یکی از مهمترین عملیات‌هایی بود که با هدف فراهم سازی مقدمات آزادسازی قصرشیرین و نفت شهر، انهدام قوای دشمن و جلوگیری از آرامش نیروهای ارتش بعث در جبهه میانی انجام شد و از سلسله عملیات‌های آزادسازی هشت سال دفاع مقدس به شمار می‌رود. رزمندگان اسلام متشکل از سپاه، بسیج و تعدادی از مردم بومی منطقه، ضمن هماهنگی با نیروهای ارتش و هوانیروز از سه محور به دشمن یورش بردند.

نیروهای اسلام بدون توجه به سرمای شدید و شرایط سخت، ضمن عبور از سیم‌های خاردار و میادین مین، به جبهه دشمن نفوذ کرده و با آنها درگیر شدند. در این عملیات ارتفاعات مهمی از منطقه مانند شیاکوه، برآفتاب، تنگ حاجیان در دشت گیلان غرب و چندین آبادی دیگر به تصرف نیروهای اسلام درآمد. در این عملیات ۲۸ تن از پهلوانان امام خمینی(ره) از شهرستان ملایر به شهادت رسیدن که یکی از این شهدای عزیز «محمود صادقی می‌آبادی» از روستای «رضوانکده» بود که وقتی بعد از ۸۰ روز بدن مطهر او در منطقه عملیاتی پیدا شد و برای تشیع به ملایر آوردند، پیکرش سالم بود.

این شهید عزیز اهل نماز جماعت، قرائت قرآن، دعا و همیشه با وضو بود شاید یکی از رمزهای سالم ماندن بدن این شهید عزیز همین‌ها موارد است. او علاقه زیادی نیز به حضرت آیت الله خامنه‌ای(مد ظله العالی) داشت در تیرماه سال ۱۳۶۰ وقتی که مقام معظم رهبری در مسجد ابوذر تهران ترور شدند این شهید بزرگوار برای سلامتی او مبلغ ۱۰۰۰ تومان نذر کرده بود و به خانواده خود گفته بود که این مبلغ را لای قرآن گذاشته‌ام و اگر شهید شدم این مبلغ را به مشهد ببرید و داخل ضریح حضرت امام رضا(ع) بیندازید.

بعد از شهادت این عزیز خانواده محترم او وصیت شهید را عملی کردند.

یکی دیگر از رزمندگان این عملیات آزاده شهید «احمد روستایی» بود که زیر شکنجه نیروهای حزب بعث به شهادت رسید و بعد از ۳۵ سال بدن مطهرش به آغوش خانواده برگشت.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۰۹-۲۱ جامعه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.