درگذشت همبازی قدیمی آمیتاب باچان در ۷۹ سالگی

۱۳۹۶-۰۹-۱۳ ورزش

درگذشت همبازی قدیمی آمیتاب باچان در ۷۹ سالگی

یکی از ستاره‌های دوران گذشته بالیوود و عضوی از خاندان نامدار کاپور عصر روز دوشنبه چهارم دسامبر در بیمارستانی در بمبئی از دنیا رفت. او هنگام مرگ ۷۹ سال داشت.

به گزارش ۲۴ آنلاین به نقل از تایمز هند، با اینکه شاشی کاپور در سال‌های اخیر از نارسایی کلیه رنج می‌برد و دیالیز می‌شد، مرگ او با واکنش و پیام تسلیت بسیاری از ستارگان بالیوودی از جمله عامرخان، سانجی دات، کارن جوهر، ماهش بهات، جاوید جعفری و… همراه شد. این بازیگر و تهیه‌کننده هندی بارها در بیمارستان بستری شده و پیوند کلیه هم روی او پاسخ مثبت نگرفته بود.

شاشی سومین و جوان‌ترین پسر پریتویراج کاپور و برادر راج و شامی بود. او در مارس ۱۹۳۸ به دنیا آمد و در ۱۹۶۱ برای نخستین بار در فیلمی از یاش چوپرا مقابل دوربین رفت. ستاره فیلم‌های عاشقانه ده‌های ۱۹۷۰ و ۱۹۸۰ بالیوود از همبازی‌های فوق‌ستاره سینمای هند بود و در ۱۲ فیلم با آمیتاب باچان مقابل دوربین رفت. از مهم‌ترین فیلم‌های مشترک این دو بازیگر سرشناس «دیوار» در ۱۹۷۵ به کارگردانی چوپرا بود. هر چند آنها پنج فیلم شکست‌خورده هم در کارنامه داشتند.

بازیگر فقید سینمای هند در چند فیلم به زبان انگلیسی به هنرنمایی پرداخت و با جنیفر کندال، بازیگر تئاتر انگلیسی-هندی ازدواج کرد. شاشی کاپور به چنان شهرت و اعتباری در بالیوود دست یافته بود که دولت هند در ۲۰۱۱ سومین نشان برتر خود را به وی اهدا کرد. در کارنامه این ستاره پیشین ده‌ها جایزه و نامزدی به چشم می‌خورد.

منبع : همشهری آنلاین

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۰۹-۱۳ ورزش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.