سردار سلامی: وقتی تروریست‌ها وارد مجلس شدند، نیروی زمینی حرف آخر را زد

۱۳۹۶-۰۹-۱۳ سیاست

سردار سلامی: وقتی تروریست‌ها وارد مجلس شدند، نیروی زمینی حرف آخر را زد

تسنیم : جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: وقتی تروریست‌ها وارد مجلس شدند، نیروی زمینی سپاه بود که حرف آخر را زد و در کمک‌رسانی به زلزله زدگان و براقراری امنیت در غرب و شرق کشور، عملکرد این نیرو مایه افتخار است.

سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، طی سخنانی در مراسم تودیع و معارفه جانشین فرمانده نیروی زمینی با بیان اینکه همه دشمنان ما به دنبال تغییرات اساسی در انقلاب و نظام ما هستند، اظهار کرد: نیروی زمینی سپاه پاسداران در مرکز تحولات قرار دارد و هرگز از مرکز اولویت‌های ما خارج نخواهد شد.همه می‌دانیم توان هوایی و موشکی قابلیت بالایی دارد، اما نقش محوری اقتدار تعیین‌کننده که ضامن بقای نظام ما و سایر نظام هاست قدرت زمینی است.

اهم اظهارات سلامی به شرح زیر است:
* تا زمانی که یک نظام تصویری از یک اقتدار مسلط ایجاد نکند به امنیت نمی‌رسد، نیروی زمینی سپاه بدون اغراق توانسته نقش اقتدار را ترسیم کند. وقتی این نیرو قادر است پشت سر هم با انواع مختلف عملیات‌های تهاجمی و دفاعی با هر تهدیدی مقابله کند، مثلا اگر قرار است در جنوب شرق چند عملیات انتحاری صورت بگیرد همه آنها را خنثی می‌کند، این همان نقش اقتدار است.

* نیروی زمینی سپاه در شمال‌غرب و شمال شرق و در سرزمین‌های دیگر مثل سوریه هم این اقتدار را نشان داده و با سرشاخه‌های عمل دشمن می‌جنگد. وقتی نیروی زمینی موفق می‌شود سیاست‌های دشمنان با شکست مواجه کرده و عامل بازدارندگی باشد و وقتی حجم تهدیدات کاهش پیدا می‌کند، به خاطر ماهیت اقدامات نزسا است.میدان جنگ نیروی زمینی، چهار راهی است که در آن سیاست امریکا و اسرائیل و اروپا و برخی از کشورهای منطقه مثل عربستان وجود دارد و کار بزرگی است.

* مرزها در منطقه غرب آسیا اهمیت فوق‌العاده‌ای پیدا کرده‌اند و در این راستا کار اجتماعی نیز در ایجاد امنیت نقش ویژه‌ای دارد که باید در کنار آن به عملیات رسانه‌ای و فناوری در پشتوانه امنیت نیز توجه شود که همه اینها محیط کار نیروی زمینی را مشخص می‌کند. بخش مهندسی نیروی زمینی، با اقداماتی نظیر جاده و دژ و پایگاه و موانع و حفاظت الکترونیک و غیر الکترونیک مرزها را غیر قابل نفوذ می‌کند.

*در آینده نزدیک، افتتاح بیش از ۴ هزار پروژه محرومیت زدایی توسط نیروی زمینی را خواهیم داشت که با نیت خدمت بوده، اما تاثیر مستقیمی نیز بر امنیت دارد. این اقدامات به هیچ وجه صرف هزینه نیست، بلکه یک سرمایه گزاری برای نظام است و هر نظامی که با مردم گره بخورد، باقی می‌ماند.

* نیروی زمینی در حال تلاش است تا همه اجزای قدرت خود نظیر هوانیروز، پهپاد و جنگال را تکمیل کند و این نیرو رشد بسزایی در کسب اطلاعات از دوردست داشته است. وقتی ایران امن است، مثل این می‌ماند که در قلب آتش گلستان درست کرده ایم و این با امنیت کشوری مثل سوییس و سوئد که تهدیدی ندارند، فرق می‌کند.

در این مراسم، سردار نوری به عنوان جانشین جدید فرمانده نزسا معارفه و از زحمات سردار عراقی قدردانی شد. سردار روح الله نوری پیش از این فرماندهی قرارگاه مدینه و فرماندهی سپاه کرمان را برعهده داشته است.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۰۹-۱۳ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.