نمازی: دولت در گشایش‌های حاصل شده برای محصورین نقش داشته است

۱۳۹۶-۰۹-۱۱ سیاست

نمازی: دولت در گشایش‌های حاصل شده برای محصورین نقش داشته است

یک عضو حزب کارگزاران سازندگی ایران گفت: دولت آقای روحانی در گشایش‌های صورت گرفته برای محصورین نقش داشته است.

علی‌محمد نمازی در گفت‌وگو با ایسنا در ارزیابی خود از عملکرد ۱۰۰ روزه دولت دوازدهم، گفت: دولت آقای روحانی در دور دوم خود قرار دارد و نمی‌توان انتظار داشت در این زمان کوتاه تغییراتی برخلاف چهار سال گذشته داشته باشد.

وی ادامه داد: البته دستاورد مهمی نیز در عرصه‌های مختلف در این مدت ندیدیم، اما در عرصه اقتصادی مقداری از حالت انقباضی خارج شده و به سمت سیاست‌های انبساطی پیش رفتیم که این حرکت مشهودی است، اما آثار آن هنوز باعث رونق بازار و رشد کسب و کار و تولید نشده و معیشت مردم نیز رونقی نگرفته است.

این نماینده پیشین مجلس خاطرنشان کرد:‌ در عین حال از لحاظ سیاسی گشایشی که از قبل شروع شده ادامه دارد و شاهد سخت‌گیری‌های دولت‌های قبل نیستیم، به طوری که شاهد توسعه و عضوگیری احزاب بودیم و مردم به کارهای تشکیلاتی روی آوردند.

نمازی در ادامه چنین ابراز عقیده کرد: با توجه به این موضوع بهتر است همکاران‌ در دولت نیز از اعلام اینکه عضو فلان حزب نیستند یا هستند، طفره نروند؛ چرا که این کار برخلاف روند گشایش گذشته است.

این عضو حزب کارگزاران سازندگی تاکید کرد: تغییرات صورت گرفته در استانداری‌ها نیز از نظر من دستاورد دولت دوازدهم بوده، هر چند برخی اصلاح‌طلبان از این موضوع دلخور هستند، اما در کل تغییرات مهمی صورت گرفته است.

وی ادامه داد: در انتخاب وزرا در جاهایی نیز شاهد رشد کیفیت هستیم، اما در بعضی موارد مانند وزرای علوم و آموزش و پرورش، در شناسایی و معرفی وزرا از ظرفیت‌های خوبی استفاده نشده و دولت در این عرصه ناکام بوده است و من به میانگین انتخاب وزرا نمره منفی می‌دهم.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در ادامه گفت: از سوی دیگر آقای روحانی هیچ وقت وعده مستقیم آزادی محصورین را ندادند، اما گشایش‌هایی برای محصورین اتفاق افتاده که دولت آقای روحانی در آن نقش داشته و شاهد کم‌رنگ شدن حذف آقای موسوی، خانم رهنورد و آقای کروبی بودیم.

نمازی تاکید کرد: تحولات در عرصه اجتماعی نیز زمان‌بر است، اما به هر حال باید به سمت اصلاح رفتارهای اجتماعی پیش رویم تا خوشایند نظام اسلامی ما باشد و در حال حاضر مشکلات زیادی در عرصه اجتماعی وجود دارد که انتظار می‌رود دولت در این زمینه تلاش بیشتری انجام دهد.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۰۹-۱۱ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.