آخرین خطبه آیت الله جعفری در نمازجمعه کرمان

۱۳۹۶-۰۹-۰۳ سلامت

آخرین خطبه آیت الله جعفری در نمازجمعه کرمان

آیت الله جعفری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان در نماز جمعه این هفته کرمان با مردم این دیار خداحافظی کرد و از همگان خواست به امام جمعه جدید کرمان همکاری کنند.
آیت الله سید یحیی جعفری ظهر امروز در آیین نماز جمعه این هفته کرمان، اظهار کرد: با اشاره به روایت پیامبر اکرم (ص) که فرمودند «افرادی که نیکوکار، بردبار و منصف باشند به من نزدیک ترند» اخلاق نیکو را از محاسن دانستند.
به گزارش نامه نیوز وی افزود: انسان باید به وظایف شرعی خود عمل کند که یکی از آن نماز است چرا که نماز انسان را از کارهای ناشایست دور می کند.
آیت الله جعفری فلسفه وجود داعش را شکست اسلام دانست و گفت: انسان های بی گناهی در این راه به دست گروه داعش کشته شدند اما خوشبختانه عمر این گروه در عراق و سوریه به پایان رسید.
امام جمعه کرمان با اشاره به پاسخ مقام معظم رهبری به سردار قاسم سلیمانی در خصوص پایان کار داعش ظرف سه ماه، ادامه داد: مقام معظم رهبری فرمودند «باید هوشیار باشیم و از حیله دشمنان غافل نشویم زیرا آنها به دنبال توطئه ای دیگر هستند».
وی همکاری و هم فکری تمامی نهادها در برگزاری هر چه باشکوه تر نماز جمعه کرمان را موثر دانست و عنوان کرد: موفقیت هر امام جمعه ای منوط بر همکاری و مشارکت اقشار مختلف جامعه است.
آیت الله جعفری بیان داشت: ۳۸ سال پیش با حکم امام راحل (ره) به عنوان امام جمعه کرمان منصوب شدم اما مشکلات کهولت سن دیگر توان ادامه راه را به بنده نمی دهد و این در حالی است که خدا را شاکرم که این دوران با فراز و نشیب هاش با موفقیت پشت سر گذشته شد.
وی ادامه داد: اکنون زمان آن رسیده است که این وظیفه به فردی توانمند واگذار شود و من از همه شما عذرخواهی می کنم و شما را به خدای بزرگ می سپارم.
آیت الله جعفری متولد ۱۳۱۰ است.
(Visited 99 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۰۹-۰۳ سلامت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.