تشکر مقام سازمان ملل از دستور رهبر انقلاب

۱۳۹۶-۰۹-۰۱ سیاست

تشکر مقام سازمان ملل از دستور رهبر انقلاب

مدیرکل سازمان بین المللی مهاجرت با معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، «سوئینگ» مدیرکل سازمان بین المللی مهاجرت که به ایران سفر کرده است امروز چهارشنبه با «سید عباس عراقچی» معاون حقوقی بین المللی وزارت امور خارجه ملاقات و در خصوص همکاری های فیمابین گفتگو کرد.

عراقچی در این ملاقات ضمن اشاره به میزبانی طولانی مدت جمهوری اسلامی ایران از جمعیت چند میلیونی پناهندگان و اتباع افغان، به آثار اقتصادی و غیراقتصادی این میزبانی برای کشورمان اشاره و بر بازگشت داوطلبانه پناهندگان بعنوان سیاست اصولی ایران در این رابطه تاکید کرد.

وی گفت: جمهوری اسلامی ایران به رغم هزینه سنگین این میزبانی، همیشه به وظیفه انسانی خود عمل کرده و طی سال های اخیر بنابر حکم رهبر معظم انقلاب اسلامی اجازه تحصیل برای فرزندان اتباع غیرقانونی در مدارس ایرانی را نیز فراهم نموده است.

عراقچی تاکید کرد: جامعه بین الملل باید نسبت به بهبود وضعیت داخل افغانستان به ویژه از لحاظ اقتصادی و فراهم نمودن شرایط برای بازگشت اتباع افغان به کشورشان کمک نماید. سازمان های بین المللی از جمله سازمان بین المللی مهاجرت می توانند با اجرای پروژهای مختلف برای پناهندگان افغان، توانمندی لازم را در آنها برای بازگشت به کشورشان فراهم نمایند.

وی همچنین تصریح کرد: امنیت و پیشرفت در افغانستان برای ما مهم بوده و آماده همکاری با جامعه بین الملل در این خصوص هستیم.

در ادامه سوئینگ ضمن تسلیت به مناسبت وقوع زلزله اخیر در غرب کشور، از میزبانی سخاوتمندانه و طولانی مدت جمهوری اسلامی ایران از پناهندگان افغان، بویژه دستور مقام معظم رهبری برای تحصیل فرزندان اتباع غیرقانونی آن کشور در مدارس ایران تشکر و قدردانی کرد.

وی ضمن تشریح اقدامات سازمان بین المللی مهاجرت در زمینه کمک به بازگشت داوطلبانه پناهندگان افغان و دیگر اتباع آن کشور، آمادگی آن سازمان را برای همکاری بیشتر با ایران در چهارچوب سیاست های مشترک فیمابین اعلام داشت.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۰۹-۰۱ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.