انتقاد تند داریوش ارجمند از یک فوتبالیست/به «بیرانوند» یاد ندادند مردم محترمند

۱۳۹۶-۰۹-۰۱ ورزش

انتقاد تند داریوش ارجمند از یک فوتبالیست/به «بیرانوند» یاد ندادند مردم محترمند

داریوش ارجمند در مصاحبه ای حرفهایی خواندنی در باره برخورد اخیر بیرانوند با هواداران فوتبال مطرح کرد.

روزنامه خراسان نوشت:
داریوش ارجمند، به محض آن‌که از رفتارشناسی ماجرای بازی پرسپولیس و پدیده و برخورد متقابل بیرانوند و هواداران پرسپولیس می‌گویم، می‌پرسد: «منظورتان هیس گفتن بیرانوند به تماشاگران است؟» که پاسخ مثبت به سوالش می‌دهم. او می‌گوید: «حقیقت آن است که این جا ماجرا ورزش نیست! وقتی بازیکنان ما از ۲۳-۲۲ سالگی وارد فوتبال حرفه‌ای می‌شوند، نمی‌توانیم بگوییم فوتبال این کار را با بازیکنان ما کرده است، بلکه این اتفاقات ریشه در تربیت آن‌ها دارد.» وی می‌افزاید: «شما رفتار بچه‌های تیم ملی جوانان را در جام جهانی جوانان ببینید. چقدر منطقی بود. می‌دانید چرا؟ چون آن‌ها در سن تربیت‌پذیری هستند. روی آن‌ها کار شده که باید چطور رفتار کنند. اما بازیکنان لیگ برتری امروز ما یکهو از بیست و چند سالگی وارد فوتبال می‌شوند.»
قدیمی ها کی از این کارها می کردند؟
«تربیت و خانواده»؛ این مهم‌ترین حرف آقای هنرپیشه است. داریوش ارجمند کمی صریح‌تر می‌گوید: «به نظر من، به او یاد نداده‌اند که مردم محترمند. حالا چه موافق باشند، چه مخالف. این چیزی نیست که فدراسیون و کمیته اخلاق بتوانند درستش کنند.» وی با اشاره به پیش کسوتان و قدیمی‌ترهای فوتبال می‌افزاید: «شما کی چنین رفتاری از حسین کلانی‌ها دیدید؟ می‌دانید چرا؟ چون آن موقع خانواده وضعیت‌اش با الان فرق داشت. الان جوان‌ها به جای همنشینی با بزرگ ترها، مدام سرشان توی گوشی است. مغزشان پُر است از محتوایی که هیچ ارزشی هم ندارد.»
امیدی به این فوتبال نیست
«معتقدم پیش از فوتبالیست بودن باید انسان باشی.» این را آقا هادی «به سوی افتخار» می‌گوید. ارجمند درباره کلیت اوضاع فوتبال می گوید: «هر چه هم جریمه می‌کنند درست نمی‌شود. چون از قدیم گفتند نرود میخ آهنین در سنگ. وقتی ورزشکار ما می‌داند قلیان کشیدن برایش بد است ولی باز می‌کشد چکار می‌توان کرد؟ بازیکن فوتبال ما وقتی یکهو از شهرستان می‌آید به یکی از دو تیم بزرگ پایتخت و با بازیگر زنی که آرزو داشته او را ببیند رفیق می‌شود، معلوم است خودش را گم می‌کند و دیگر به فکر فوتبال و ارزش و اهمیت جایگاهش نیست.» ارجمند در پایان صحبت‌هایش می‌گوید: «امیدی به این فوتبال نیست. مگر این که بتوانیم مدرسه فوتبال واقعی زیر نظر فدراسیون داشته باشیم. مدرسه فوتبالی که بتواند از همان کودکی بازیکنانی تربیت کند که در کنار فوتبال حرفه‌ای، اخلاق و رفتار حرفه‌ای را هم یاد بگیرند.»

۴۵۳۰۲

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۰۹-۰۱ ورزش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.