سندرم گیر کردن شانه چه گروه هایی را تهدید می کند

۱۳۹۶-۰۸-۲۹ سلامت

سندرم گیر کردن شانه چه گروه هایی را تهدید می کند

ایرنا نوشت: فریبرز عزیزی با اشاره به ضعف عضلات ناحیه شانه به عنوان یک عامل مهم در مزمن و تکرار شدن این عارضه گفت: این ضعف احتمال گیر افتادن و تحریک بافت ها را حین بالا آوردن اندام فوقانی افزایش می دهد بنابراین تمرین های تقویتی یکی از اجزای اصلی درمان این عارضه است.
فلوشیپ جراحی شانه افزود: بیماری‌های این حوزه به طور کلی به دو دسته ناشی از حوادث و کار و یا به دلیل بیماری‌های داخلی همچون دیابت و رماتسیم شکل می‌گیرد و نقاشان ساختمان و آرایشگران از جمله افرادی هستند که به دلیل نوع کار در معرض بیماری‌های شانه ناشی از حوادث و کار هستند و همچنین به طور کلی مشکلات شانه ناشی از بیماری‌های داخلی بیشتر در زنان و مشکلات ناشی از حوادث و کار بیشتر در مردان مشاهده می‌شود.
عزیزی افزود: بر اساس آمار جهانی معمولا یک تا دو درصد افراد جامعه هرسال به دلیل درد شانه به پزشک مراجعه می‌کنند و شایع‌ترین علت مراجعه به ارتوپد بعد از کمردرد ناشی از درد اطراف گردن و شانه است و تشخیص سندروم گیرافتادگی اغلب زمانی اتفاق می افتد که علامت و نشانه هایی از جمله احساس درد هنگام حرکت دست ها به سمت بالا در بیمار ایجاد شود و بیماران با این عارضه اغلب از درد شانه، ضعف و گزگز در اندام فوقانی شکایت دارند.
فلوشیپ جراحی شانه با اشاره به این که شانه ورزشکاران نیز در معرض مشکلات شانه است، عنوان کرد: افرادی که دچار شلی مفصل و اختلالات استخوانی هستند بیشتر در معرض دررفتگی شانه‌اند و همچنین ۳ استخوان ترقوه، کتف و بازو محل تلاقی آنها در شانه است که بعد از شکستگی مچ دست شایع‌ترین شکستگی مربوط به ترقوه است.
وی که در حاشیه بیست و پنجمین کنگره جراحان ارتوپدی ایران سخن می گفت، با بیان اینکه اصلاح وضعیت کاری اولین گام در درمان این مشکل است، گفت: درمان‌های غیرجراحی در این عارضه در اکثر موارد موفقیت آمیز است و شامل تجویز داروهای ضد التهاب، ضد درد خوراکی و یا به صورت تزریق و برنامه فیزیوتراپی مناسب است و درمان‌های غیرجراحی در این عارضه در اکثر موارد موفقیت آمیز است و شامل تجویز داروهای ضد التهاب، ضد درد خوراکی و یا به صورت تزریق و برنامه فیزیوتراپی مناسب است.
بیست و پنجمین کنگره جراحان ارتوپدی از ۲۹ آبان ماه تا ۳ آذر ماه سال جاری در هتل المپیک تهران برگزار می‌شود و در این کنگره ۱۱ سخنران خارجی از کشورهای آمریکا، کره، ترکیه، آلمان ، کلمبیا، انگلستان، کانادا، اتریش حضور دارند .همچنین در بیست و پنجمین کنگره انجمن جراحان ارتوپدی ایران ۶ ری لایو سرجری هیپ، دست ، تروما، زانو ، مچ پا، شانه برگزار می شود.
از جمله کارگاه هایی که در حاشیه کنگره برگزار می شود می توان به ستون فقرات، تروما، دست، تومور، شانه، اطفال، هیپ، مچ پا، اخلاق پزشکی، جراحی زانو و همچنین جلسه مجمع عمومی برگزار خواهد شد.

(Visited 34 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۰۸-۲۹ سلامت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.