مجتبى ذوالنور با مهدی‌ کروبی دیدار کرد

۱۳۹۶-۰۸-۲۹ سیاست

مجتبى ذوالنور با مهدی‌ کروبی دیدار کرد

حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنور، نماینده قم در مجلس، به دیدار شیخ مهدی کروبی رفته است. این ملاقات در حدود یک ماه بعد از دیداری انجام می‌شود که اسماعیل دوستی با کروبی انجام داده بود. حسین کروبی این خبر را داد.

شرق نوشت: ذوالنور قبل از ورود به مجلس، فرمانده سپاه استان قم بود و اکنون نیز در مجلس عضو فراکسیون رهروان ولایت است؛ فراکسیونی که حامیان لاریجانی را در خود جای داده است.

حسین کروبی درباره محتوای این دیدار گفت: آقای ذوالنور در این ملاقات نقطه نظرات خود را مطرح کرده و حاج‌آقا هم به بیان دیدگاه‌های خود پرداخته است. او گفت این ملاقات دوستانه و مفید بوده است.

او در توضیح بیشتر ادامه داد: ذوالنور از دوستان قدیمی پدر است و در جریان اتفاقات بعد از ٨٨ نیز در مرحله‌ای به کمک پدر شتافته است و قبل از حصر هم هر‌از‌گاهی با پدر دیدار داشته است.

کروبی درباره نحوه انتخاب ذوالنور برای این ملاقات، گفت: قاعدتا این انتخاب از طریق شورای عالی امنیت ملی است چون قبلا هم دبیر شورای امنیت گفته بود سه نفر برای دیدار با شیخ انتخاب شده‌اند. منتها تصور ما این بود که دیدار آقای ذوالنور با فاصله‌ای یک‌هفته‌ای از دیدار آقای دوستی محقق شود، ولی حدود یک ماه به طول انجامید. البته امیدواریم اگر قرار است گشایشی حاصل شود، تعداد ملاقات‌ها بیشتر و با فاصله زمانی کمتری صورت بگیرد.

او در پاسخ به این پرسش که آیا این دیدارها برای رد‌و‌بدل پیغام خاصی صورت می‌گیرد، گفت: تصورم این است که این دیدارها برای این منظور است که شرایط رفع حصر مهیا شود.

چه کسانی به ملاقات کروبی رفتند

دیدار ذوالنور با شیخ مهدی کروبی بعد از آن انجام می‌شود که حدود یک ماه گذشته، اسماعیل دوستی، از اعضای شورای مرکزی حزب اعتماد ملی، به دیدار کروبی رفته بود. بعد از اطلاع‌رسانی از این دیدار بود که اخبار متعددی از ماجرای حصر منتشر شد که مهم‌ترین آن، سخنان علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی، بود؛ او در جریان افتتاحیه نمایشگاه مطبوعات گفته بود واژه حصر واژه درستی نیست و آقایان مدنظر شما در حصر نیستند و می‌توانند هرکس را که اراده کنند، ببینند؛ کمااینکه به‌تازگی آقای کروبی درخواست کردند آقای دوستی را ببینند و این انجام شد.

سخنان شمخانی البته با واکنش‌های متفاوتی در فضای مجازی روبه‌رو شد». بعد از آن بود که خبر آمد خواهران میرحسین موسوی هم توانسته‌اند به دیدار او بروند. فرزند شیخ مهدی کروبی هم از دیدار خود با پدرش خبر داده و گفته بود بعد از عمل جراحی قلب پدرش، اعضای خانواده هر زمانی که بخواهند، می‌توانند به دیدار شیخ مهدی بروند. ترتیب این ملاقات‌ها به روایت حسین کروبی به این شکل است که اسامی برخی افراد و زمان ملاقات آنها بعد از بررسی، انتخاب می‌شود.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۰۸-۲۹ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.