پیش‌بینی شگفت انگیز درباره طول عمر طولانی انسان‌ درقرن‌های آینده

۱۳۹۶-۰۸-۲۲ سلامت

پیش‌بینی شگفت انگیز درباره طول عمر طولانی انسان‌ درقرن‌های آینده

کارشناسان با توجه به افزایش امکانات درمانی، بهبود تغذیه، کنترل بیماری‌ها و مواردی ازاین دست پیش بینی می‌کنند انسان‌ها در قرن‌های آینده طول عمر بسیار بالاتری به نسبت نیاکان خود پیدا کنند.

کارشناسان اعلام کرده اند که درحال تحقیق و بررسی برروی جوان سازی سلول‌های بدن هستند وبه این ترتیب مانع از پیر شدن انسان‌ها درسال‌های آینده می‌شود.

جوان ماندن سلول‌های بدن مانع از بروز پیری و ابتلای افراد به بیماری‌های مختلف می‌شود و به این ترتیب زمان به عقب بر می‌گردد و افراد همیشه جوان می‌مانند.

کارشناسان اعتقاد دارند با جداسازی بخش‌های خاصی از خون می‌توانند روند پیر شدن سلول‌های بدن را معکوس کنند.

اکنون در روشی مشابه، کارشناسان درحال تحقیق برای انتقال خون جوانان به افراد سالمند مبتلا به بیماری آلزایمر هستند و به نتایج خوبی در زمینه درمان و کنترل بیماری با این شیوه دست یافته اند.

کارشناسان اعتقاد دارند انتقال پلاسمای خون جوانان به افراد سالمند می‌تواند اثر‌های سالمندی و پیری را ازبین ببرد و در پژوهشی مشابه درسال ۲۰۱۴ دانشمندان دانشگاه استنفورد با تزریق خون موش‌های جوان به موش‌های پیر شاهد کاهش اختلال‌های شناختی و عصبی درآن‌ها بوده اند.

کارشناسان امیدوار هستند با ادامه پژوهش‌ها بتوانند روند پیری در انسان را متوقف کنند وبه این ترتیب طول عمر انسان افزایش چشمگیری پیدا کند.

اکنون هم زمان با افزایش سن، سلول‌های بدن به تدریج پیر می‌شوند و عملکرد خود را ازدست می‌دهند. عده‌ای دیگر ازسلول‌های بدن نیز دچار اختلال و سرطانی می‌شوند و به این ترتیب فرد با ابتلا به بیماری‌های مختلف جان خود را ازدست می‌دهد.

کارشناسان پیش بینی می‌کنند درقرن‌های آینده طول عمر انسان‌ها بسیار زیاد شود و انسان در اثر اتفاقاتی، چون بلا‌یای طبیعی یا تصادف و حوادثی ازاین قبیل جان خود را ازدست بدهد.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۰۸-۲۲ سلامت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.