کره شمالی ترامپ را به تنبیه بی‌رحمانه تهدید کرد

۱۳۹۶-۰۸-۱۴ سیاست

کره شمالی ترامپ را به تنبیه بی‌رحمانه تهدید کرد

کره شمالی همزمان با نخستین روز سفر رئیس جمهور آمریکا به آسیا ، به وی درباره ” اظهارات غیرمسئولانه ” هشدار داد.

به گزارش صدا و سیما روزنامه رودونگ سینمون وابسته به حزب حاکم کره شمالی نوشت آمریکایی ها به دنبال استیضاح زودهنگام رئیس جمهور این کشور به دلیل اظهارات تند ترامپ هستند که ” به لحاظ روانی بی ثبات ” است و اظهاراتش می تواند منجر به بروز “فاجعه هسته ای در آمریکا ” شود.

ترامپ روز یکشنبه پس از ورود به توکیو با اشاره غیرمستقیم به کره شمالی هشدار داد ” هیچ دیکتاتوری ” نباید آمریکا را دست کم بگیرد.

وی در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد نیز تهدید کرد اگر کره شمالی به آمریکا یا متحدانش حمله کند، به طور کامل نابود خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از سئول،‌ روزنامه رودونگ سینمون به نقل از باب کورکر رئیس کمیته روابط خارجی سنا و برخی مقامات سابق اعلام کرد ترامپ به طور بیهوده تنش ها را با کره شمالی تشدید می کند.

این روزنامه در ادامه نوشت رئیس جمهور آمریکا نه تنها سر عقل نیامده است بلکه به جای آن ” با بیان اظهارات ابلهانه کره شمالی را به طور جدی ” تحریک می کند.

این روزنامه در ادامه نوشت اگر آمریکا درباره اراده آهنین کره شمالی برداشت اشتباه کند و به خود جرات اقدامی بی محابا بدهد، کره شمالی مجبور خواهد شد با تجهیز همه نیروها مجازات قاطعانه و سرسختانه ای را به اجرا بگذارد.

(Visited 26 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۰۸-۱۴ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.