دلیل لغو نشدن ویزای عراق/ شاید سال دیگر لغو شود

۱۳۹۶-۰۸-۱۲ سیاست

دلیل لغو نشدن ویزای عراق/ شاید سال دیگر لغو شود

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اگر عراق در یک شرایط عادی و طبیعی به سر می‌برد آنگاه زمینه برای لغو ویزا فراهم بود.

مجتبی ذوالنوری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران، با اشاره به عدم لغو ویزای عراق برای سفر زوار اربعین، گفت: هر کشوری مقررات خود را دارد و امنیت و کنترل مرز‌هایش را براساس آن بررسی می‌کند.

وی با بیان اینکه دستگاه‌های امنیتی کشومان هم اکنون تمایل بسیاری برای برداشتن ویزای عراق ندارند، اظهار کرد: براساس آلودگی‌ای که با وجود داعش و جریان‌های تکفیری در کشور عراق وجود داشته مسئولان کشورمان هم با وجود نگاه امنیتی، برای برداشتن ویزا بسیار جدی نیستند.

نماینده مردم قم ادامه داد: اگر شرایط عراق عادی بود و دولت این کشور هم در یک وضعیت طبیعی قرار داشت آن زمان زمینه برای لغو ویزا فراهم بود، در آینده‌ای نزدیک با تسلط و تقویت کامل دولت عراق بر تمامیت ارزی این کشور و زوال کامل جریان‌های تکفیری و داعش شاید برای اربعین سال دیگر لغو ویزا صورت بگیرد.

ذوالنوری همچنین در پاسخ به سوالی مبنی براینکه دولتمردان ما عدم لغو ویزای عراق را تنها تمایل نداشتن این کشور اعلام کرده است، گفت: ما چراغ سبز‌هایی به کشور عراق درباره لغو ویزا داده‌ایم و گفته‌ایم که این موضوع برای ما قابل بررسی است و می‌توانیم با پیش‌بینی تمهیداتی در زمان بازگشت زوار کنترل لازم را در مرز‌ها داشته باشیم تا آن نگرانی‌ها محقق نشود، اگر چه هزینه‌هایمان بالاتر رفته و کارمان سخت‌تر می‌شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: دولت مطلقا درخواست لغو ویزا را از سوی عراق نفی نمی‌کند، اما دولت این کشور آمادگی‌اش از ما کمتر است.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۰۸-۱۲ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.