سرمایه‌گذاری۳۰میلیارد دلاری چین در جاه‌های ایران

۱۳۹۶-۰۸-۱۲ اقتصاد

سرمایه‌گذاری۳۰میلیارد دلاری چین در جاه‌های ایران

 

عضو کمیسیون صنایع و معادن در مجلس شورای اسلامی گفت:‌ چین برای انجام سرمایه گذاری در زمینه ساخت راه در ایران به مبلع ۳۰ میلیارد دلار به شکل فاینانس اعلام آمادگی کرده است.

ولی ملکی شامگاه پنجشنبه در نشست شورای برنامه ریزی استان اردبیل با اشاره به علاقه فراوان چینی ها در این زمینه افزود : این یک فرصت مغتنم برای توسعه و بهبود وضعیت راههای ایران و ازجمله استان اردبیل است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، وی اظهار کرد: امیدواریم زمینه این سرمایه گذاری مهم در ایران هرچه زودتر فراهم شود چراکه بطور یقین می تواند چهره راههای مواصلاتی کشور را که یکی از زیرساخت های اساسی در رسیدن به رونق اقتصادی در هر منطقه است به شکل احسن دگرگون نماید.

او گفت : در شرایط کنونی و با توجه به کمبود نقدینگی تلاش برای جذب سرمایه گذاران خارجی به منظور سرمایه گذاری گسترده در ایران یک کار پسندیده و مناسب است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنانش با اشاره به ظرفیت ها و قابلیت های استان اردبیل در حوزه گردشگری گفت : یکی از حوزه های مهم برای برون رفت از مشکلات اقتصادی و رفع معضل بیکاری در این استان توجه به توسعه زیرساخت های گردشگری و جذب درآمدهای ناشی از آن به استان اردبیل است.

ملکی در عین حال مناسب نبودن زیرساخت های ارتباطی مانند راههای مواصلاتی و فرودگاه در کنار نبود شبکه ریلی را از معضل های اساسی استان اردبیل دانست که موجبات عدم موفقیت در حوزه گردشگری و صنعت توریسم را فراهم می کند.

وی همچنین با اشاره به وضعیت خشکسالی و کمبود آب در ایران خواستار توجه جدی به بازچرخانی آبهای فاضلاب ها به واسطه تصفیه و استفاده دوباره از آن در بخش های صنعت و کشاورزی شد.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۰۸-۱۲ اقتصاد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.