تعطیلی مدارس ۱۰ شهر خوزستان به علت گرد و غبار

۱۳۹۶-۰۸-۰۹ حوادث

تعطیلی مدارس ۱۰ شهر خوزستان به علت گرد و غبار

گرد و غبار شدید مدارس ۱۰ شهر خوزستان را به تعطیلی کشاند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خوزستان، مدیرکل مدیریت بحران استانداری گفت: همه مقاطع تحصیلی مدارس شهرهای آبادان، خرمشهر، حمیدیه، شادگان، هویزه، دشت آزادگان و ماهشهر در شیفت صبح و مدارس شهرهای اهواز، کارون و باوی در شیفت عصر تعطیل هستند.

کیامرث حاجی زاده افزود: همه تمهیدات لازم برای مقابله با عوارض این پدیده مثل توزیع ماسک اندیشیده شده و به فرمانداران ابلاغ شده است.

بر اساس اعلام اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان، میزان ریزگردها صبح امروز در آسمان آبادان به ۲۸ برابر حد مجاز و در شهرهای شادگان ۱۲ برابر ، در اهواز ۱۰ برابر و در شهر سوسنگرد به ۸ برابر حد مجاز رسید.

بنا بر اعلام سازمان هواشناسی این توده خاک نشات گرفته از بیابانهای مرکزی عراق است که از بامداد امروز وارد خوزستان شده و تا امشب در منطقه ماندگار است.

بر اساس اخطاریه شماره ۲ مرکز ملی پایش و هشدار سریع گرد و خاک هواشناسی خوزستان، به علت تاثیر توده گرد و خاک غلیظ و وسیع عراقی در استان خوزستان شاهد کاهش شدید دید افقی و کیفیت هوا در مناطق غربی ، مرکزی و جنوبی استان طی امروز خواهیم بود که این شرایط می تواند تا اواخر وقت ادامه داشته باشد. بنابراین توصیه می گردد که بیماران تنفسی، افراد سالخورده و کودکان از تردد غیر ضروری خودداری نموده و مسولین استان تمهیدات لازم را بکار گیرند.

(Visited 32 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۰۸-۰۹ حوادث

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.