مسعود بارزانی قدرت را واگذار کرد

۱۳۹۶-۰۸-۰۷ سیاست

مسعود بارزانی قدرت را واگذار کرد

مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق اعلام کرد که نمی‌خواهد در این پست بماند.

به گزارش ایسنا، شبکه سومریه نیوز گزارش داد که رئیس اقلیم کردستان عراق اعلام کرده است که مخالف ماندن در این منصب است.

بارزانی در پیامی به پارلمان کردستان عراق تاکید کرد که مخالف تمدید مدت ریاست خود است.

در متن نامه مسعود بارزانی که در پارلمان کردستان عراق قرائت شد، آمده است:

«ریاست پارلمان کردستان

با درود

بر اساس مصوبه اقلیم کردستان (۱۲۸) در مورخ ۱۲-۷-۲۰۱۷ خواهان برگزاری انتخابات ریاست پارلمان و ریاست اقلیم کردستان در ۱-۱۱-۲۰۱۷ شدیم اما به دلیل اوضاع سیاسی و امنیتی و فنی و نبود نامزدی برای انتخابات، برگزاری انتخابات ریاست اقلیم کردستان و ریاست پارلمان از سوی کمیسیون عالی مستقل انتخابات به حالت تعلیق درآمد.

در مورخ ۲۴-۱۰-۲۰۱۷ پارلمان به تمدید دوره این نهاد ودولت برای دو دوره رأی داد.

درخصوص منصب ریاست اقلیم کردستان در تاریخ پس از اول نوامبر، من اعلام می‌دارم که مخالف ابقا در این پست هستم و جایز نیست قانون ریاست اقلیم تمدید شود و دوره ریاست اقلیم کردستان تمدید نمی‌شود و باید نشست پارلمان در سریع‌ترین زمان ممکن برگزار شود تا خلأ قانونی در ماموریت‌ها و وظایف رئیس اقلیم صورت نگیرد و این مشکل حل شود و من به عنوان یک پیشمرگ‌ باقی خواهم ماند.

من به عنوان مسعود بارزانی پیشمرگ، میان مردم و پیشمرگ‌های عزیز برای جانفشانی و مبارزه جهت دستیابی به حقوق و خواسته‌های مردم خود و همچنین برای حفظ دستاوردهای مردمان به تلاش خود ادامه خواهم داد.»

پارلمان اقلیم کردستان امروز جلسه غیرعلنی را با مشارکت تمامی فراکسیون‌های سیاسی برگزار کرده است. تشکیل جلسه پارلمان پس از آن صورت گرفت که برگزاری آن دو بار به تعویق افتاده بود.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۰۸-۰۷ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.