قول مساعد علی لاریجانی برای تعیین تکلیف سپنتا نیکنام

۱۳۹۶-۰۸-۰۷ سیاست

قول مساعد علی لاریجانی برای تعیین تکلیف سپنتا نیکنام

رئیس شورای شهر تهران گفت: با توجه به جلسه‌ای که با رئیس مجلس شورای اسلامی داشتیم، وی قول مساعد داد که موضوع عضویت سپنتا نیکنام در شورای شهر یزد را حل و فصل خواهد کرد.

به گزارش تسنیم، محسن هاشمی رفسنجانی در ابتدای هفدهمین جلسه شورای شهر تهران اظهار کرد: متاسفانه در روزهای گذشته حادثه دلخراش در پالایشگاه تندگویان تهران رخ داد که در پی آن ۷ نفر از مهندسین در این حادثه جان باختند که این اتفاق را به بازماندگان خانواده‌های ایشان تسلیت عرض می‌کنم.

وی تصریح کرد: همچنین در این حادثه یک نفر از پرسنل پالایشگاه مجروح شده که برای وی نیز آرزوی سلامتی داریم.

رئیس با اشاره به اینکه این حادثه به دلیل عدم رعایت مسائل ایمنی رخ داده است، بیان کرد: به زودی گزارشی در این زمینه آماده و بررسی خواهد شد.

هاشمی همچنین به عضویت سپنتا نیکنام در شورای شهر یزد بیان کرد: این موضوع در ماه‌های اخیر حواشی داشته است و از آنجایی که دولت جمهوری اسلامی مجری انتخابات بوده و مجلس نیز به عنوان قانون‌گذار بر عملکرد انتخابات نظارت داشته است و هر دو مسئول در این بخش هستند، قاعدتا شورای شهر تهران نمی‌تواند به این موضوع ورود کند.

وی اضافه کرد: البته در هفته‌های گذشته اعضای شورای شهر تهران جلسه‌ای را با آقای لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی داشتند و این موضوع نیز توسط یکی از اعضا مطرح و رئیس مجلس قول مساعد دادند با استفاده از اختیاراتی که دارند این موضوع را حل و فصل کنند.

رئیس شورای شهر تهران اظهار امیدواری کرد با حل شدن این موضوعات از بروز آسیب‌هایی که به وحدت ملی آسیب می‌رساند جلوگیری شود.

هاشمی همچنین به روز پدافند ملی اشاره کرد و گفت: حمل و نقل ریلی و بویژه توسعه مترو در این بخش بسیار مهم است و این در حالی است که مترو نقش موثری در کاهش آلودگی هوا داشته است و توسعه مترو یکی از کارهایی است که در بحث پداوند غیرعامل نیز به آن تاکید شده است.

وی تصریح کرد: ما در سطح شهر تهران ۴۳۰ کیلومتر خطوط مترو و نزدیک به ۲۵۶ ایستگاه نیاز داریم و این در حالی است که با احداث خطوط مترو و تونل‌ها می‌توانیم از ظرفیت این بخش در زمان بحران استفاده کنیم.

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به هزینه هنگفت مترو بیان کرد: هم دولت و هم شهرداری نسبت به پدافند غیرعامل کردن مترو باید توجه داشته باشند و هزینه آن را به موقع پرداخت کنند.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۰۸-۰۷ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.