×

واکنش وزارت خارجه به اظهارات گزارشگر وضعیت حقوق بشر در ایران

۱۳۹۶-۰۸-۰۵ سیاست

واکنش وزارت خارجه به اظهارات گزارشگر وضعیت حقوق بشر در ایران

سخنگوی وزارت امور خارجه به اظهارات گزارشگر وضعیت حقوق بشر در ایران واکنش نشان داد.

 “بهرام قاسمی” سخنگوی وزارت امور خارجه در خصوص گزارش جدید “جهانگیر” گزارشگر وضعیت حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایران به کمیته سوم مجمع عمومی، گفت: موضع جمهوری اسلامی ایران در خصوص گزارشگر ویژه و گزارش هایی که به مجمع عمومی و شورای حقوق بشر ارایه می کنند، موضعی اصولی و مبتنی بر ماهیت سیاسی و ناعادلانه انتصاب گزارشگر برای وضعیت حقوق بشر در کشورمان است. بر همین اساس، معتقدیم گزارش های گزارشگر ویژه بر پایه قطعنامه ای غیرعادلانه و غیرمنصفانه مبتنی بر اهداف و اغراضِ سیاسی و بدخواهانه ی  معدود کشورهای مشخص و مغرض تهیه و ارائه می شوند و لذا فاقد مشروعیت و اعتبار است.

قاسمی افزود: معتقدیم بهره گیری از رویکردهای سیاسی، غیرصادقانه و مبتنی بر استانداردهایی کاملا دوگانه از سوی اندکی از کشورها در حوزه حقوق بشر، حاصلی جز تضعیف جایگاه و شان مقوله حقوق بشر در سطح جهان و رسوایی بیشتر مدعیان حقوق بشر و برخی از متحدان آنها که همگی از کارنامه ای تاریک در مباحث حقوق بشری برخوردارند، در پی نخواهد داشت.

سخنگوی وزارت امور خارجه در خصوص پاسخ رسمی کشورمان به اتهامات وارده در گزارش جدید جهانگیر نیز گفت: پاسخ رسمی ما به گزارش ارائه و به عنوان سند مجمع عمومی ثبت شده و علاوه بر آن، نماینده کشورمان هم در اجلاس کمیته سوم بیانیه کشورمان در ارتباط با این گزارش را قرائت کرده است.

 

(Visited 22 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۰۸-۰۵ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.