واردات خودرو در ۶ماه اول امسال،۴۴۰۰۰دستگاه،۱.۲میلیارددلار

۱۳۹۶-۰۸-۰۲ اقتصاد

واردات خودرو در ۶ماه اول امسال،۴۴۰۰۰دستگاه،۱.۲میلیارددلار

آمار گمرک جمهوری اسلامی ایران خبر از واردات بیش از ۴۴ هزار دستگاه خودروی سواری طی شش ماه نخست سال‌ جاری می‌دهد.

به گزارش ایسنا، براساس تازه‌ترین آمار گمرک ایران از تجارت خارجی کشور در شش ماهه نخست سال جاری ۴۴ هزار و ۸۰۶ دستگاه خودرو به ارزش یک میلیارد و ۱۹۸ میلیون و ۴۴۶ هزار دلار به کشور وارد شده است.

طبق آمار تجارت خارجی کشور در نیمه نخست سال جاری، بیش از ۴۴ هزار خودرو در شش ماهه نخست سال‌جاری وارد کشور شد.

براساس آمار گمرک جمهوری اسلامی ایران، طی شش ماهه نخست سال‌جاری ۴۴ هزار خودروسواری با ردیف تعرفه ۸۷۰۳ به ارزش یک میلیارد و ۱۹۸ میلیون و ۴۴۶ هزار دلار به کشور وارد شده است.

بر پایه این آمار طی شش ماهه نخست سال‌جاری مجموع واردات خودرو با احتساب قطعات آن به میزان ۱۴۵ میلیون و ۹۸۸ هزار تن به ارزش یک میلیارد و ۷۱۵ میلیون و ۱۹۲ هزار دلار بوده است.

طی شش ماهه نخست سال‌جاری ۲۳ میلیارد و ۵۹۵ میلیون دلار انواع کالا وارد کشور شده است که سهم واردات خودرو و قطعات به میزان یک میلیارد و ۷۱۵ میلیون و ۱۹۲ هزار دلار یعنی بیش از هفت بوده است.

این در حالی است که در شش ماه نخست سال گذشته بالغ بر یک میلیارد و ۲۵۵ میلیون دلار خودرو و قطعات معادل ۳۸ هزار و ۳۹۶ میلیارد و ۳۷۰ میلیون ریال وارد کشور شده بود.

بر این اساس ۹۵۷۹ وسیله نقلیه با حجم سیلندر ۲۰۰۰ سی‌سی تا ۲۵۰۰ ‌سی‌سی و نیز ۷۶۱۹ خودرو با حجم سیلندر ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ سی‌سی وارد کشور شده بود.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۰۸-۰۲ اقتصاد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.