تصاویری از خاص‌ ترین زنان دنیا

۱۳۹۶-۰۷-۲۴ چند رسانه‌ای

تصاویری از خاص‌ ترین زنان دنیا

یک عکاس مدافع حقوق زنان در سفر به چندین کشور اقدام به تهیه عکس از زیباترین زنان دنیا کرده است و آن را به صورت یک کتاب منتشر کرده است.

میهاییل نوروک، عکاس اهل رومانی سال‌ها در زمینه متحد کردن بانوان جهان فعالیت کرده است. او برای این هدف هزاران کیلومتر سفر کرده و سوژه‌های عکاسی‌اش را انتخاب کرده است. او عکس‌هایش را به تازگی در کتابی به نام «سرعت ۱۰» که یک اطلس زیبایی است، منتشر کرده است. برخی از این عکس‌ها توضیحی کوتاه دارند.

زیباترین چهره‌های کتاب او به شرح زیر هستند:

نوروک در توضیح عکس بالا نوشته: «تنها چند دقیقه زمان داشتم، در راجاستان هند بودم و این خانم منتظر بود تا قطارش برسد. در این ایالت از هند قوانین بسیار محترم هستند. اگر به او می‎گفتم که می‌خواهم از تو عکس بگیرم حتما باید اجازه همسرش را می‎گرفتم و این کار را سخت می‌کرد. اما خوشبختانه توانستم با دقایقی صحبت او را متقاعد کنم»

عکس بالا متعلق به یک بانوی اهل ایسلند است. نوروک درباره این عکس توضیحی ندارد و فقط آن را در رده بهترین‌های کتابش قرار داده است.

عکس بالا متعلق به کمپ پناهندگان یونان است و این سه خانم اهل سوریه‌ هستند. نوروک نوشته تجربه صحبت با آن‌‎ها متفاوت بوده است؛ برخی دوست نداشتند صحبتی کنند، برخی رازهایشان را به راحتی افشا می‎کردند و برخی ترجیح می‌دادند درد دل کنند.

عکس فوق مربوط به یک گارد ارتش کره شمالی است. نوروک نوشته این روزها نام کره شمالی با سیاست گره خورده است اما او قصد دارد بدون دخالت در این موارد چهره زیبای این خانم را به تصویر بکشد.

نوروک شیفته فرهنگ مغولستان شده و در کتابش نوشته هر زمان امکانش باشد از سفر دوباره به این کشور استقبال می‌کند. در توضیح عکس فوق هم نوشته که از نظرش این عکس یک بانوی زیبای مغول با لباس سنتی این کشور است.

این عکاس اما چندین بار به ایران هم سفر داشته و از شهرهای مختلف دیدن کرده است. او عکسی از دختری در شیراز گرفته که مهسا نام دارد و عکس او حالا در اطلس زیبایی این عکاس اهل رومانی منتشر شده است. عکس بالا متعلق به دختر شیرازی است.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۰۷-۲۴ چند رسانه‌ای

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.