تسلط نیروهای عراقی بر مناطق وسیعی از کرکوک

۱۳۹۶-۰۷-۲۴ سیاست

تسلط نیروهای عراقی بر مناطق وسیعی از کرکوک

نخست وزیر عراق به نیروهای مسلح این کشور دستور داد با همکاری نیروهای پیشمرگ و اهالی منطقه، امنیت را در کرکوک تامین کنند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، تلویزیون دولتی عراق اعلام کرد نیروهای عراقی «مناطق گسترده‌ای‌» از منطقه کرکوک را بدون درگیری به کنترل خود درآوردند. نیروهای بسیج مردمی تحت فرماندهی عملیات مشترک به نیروهای مسلح عراق خارج از کرکوک کمک می کنند.

حیدر العبادی نخست وزیر عراق به نیروهای مسلح این کشور دستور داد با همکاری نیروهای پیشمرگ و اهالی منطقه، امنیت را در کرکوک تامین کنند. استاندار کرکوک این استان را به مقصد سلیمانیه ترک کرده است.

محمد محیی سخنگوی گردان های حزب الله عراق گفت: اقدامات کنونی انجام شده در کرکوک در چارچوب اجرای تصمیمات پارلمان و دادگاه فدرال عراق صورت گرفته است. هدف ما از حضور در کنار نیروهای امنیتی عراق حفظ امنیت در کرکوک است.

نیروهای بسیج مردمی عراق اعلام کردند: هدف از عملیات کرکوک سیطره بر این شهر نیست بلکه به دست گرفتن چاه های نفت آن است.

یک منبع عراق نیز در این باره گفت: نیروهای ما بدون مقاومت نیروهای پیشمرگه وارد منطقه صنعتی و پادگان خالد شدند.

همچنین فرمانده عملیات مشترک نیروهای عراقی به گروه های مسلح در کرکوک هشدار داد از شلیک گلوله به سوی نیروهای عراقی بپرهیزند.

به گزارش رویترز، وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد: اوضاع کرکوک را زیر نظر دارد و از گزارشهای مربوط به «رویارویی» که در آن تمام طرفها حضور داشته اند بسیار نگران است.

به گزارش شبکه تلویزیونی الاتجاه، نیروهای پیشمرگه به سوی نیروهای مبارزه با تروریسم که ماموریت برقراری امنیت در منطقه المفرق کرکوک را دارند شلیک کردند.

به گزارش شبکه تلویزیونی العالم، نیروهای پیشمرگ کرد به سوی اربیل و سلیمانیه عقب نشینی کردند. نیروهای عراقی به سرعت به سوی شمال غربی کرکوک پیشروی می کنند.

یک فرمانده نظامی عراق اعلام کرد: اگر مجبور شویم وارد شهر کرکوک خواهیم شد.

به گزارش شبکه تلویزیونی الحدث، نیروهای عراقی با صدها زره‌پوش نظامی راهی کرکوک شده اند.

این شبکه به نقل از منابع کردی افزود: نیروهای عراقی به سوی چاه های نفت و پایگاه نظامی K-1در حال پیشروی هستند.

منابع نظامی عراق اعلام کردند: هدف از عملیات کرکوک بازپس گرفتن فرودگاه، چاه های نفت، پایگاه نظامی و تاسیسات دولتی عراق است.

(نمایش کل : ۷۸ - نمایش امروز : ۱)

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۰۷-۲۴ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.