ادعای وزیر خارجه آمریکا درباره مذاکره مجدد با ایران

۱۳۹۶-۰۷-۲۲ سیاست

ادعای وزیر خارجه آمریکا درباره مذاکره مجدد با ایران

وزیر خارجه آمریکا ادعا کرده است که متحدان واشنگتن در سراسر جهان کاملا از تلاش های دولت ترامپ برای مذاکره مجدد بر سر توافق هسته‌ای ایران حمایت می‌کنند.

به گزارش تسنیم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا روز جمعه در اظهاراتی در جمع خبرنگاران پیش از دیدار با لوییس آلماگرو دبیر کل سازمان کشورهای آمریکایی، گفت: انتظار دارم که متحدان آمریکا در سراسر جهان از تلاش های دولت ترامپ برای کار مجدد بر روی توافق هسته ای ایران، حمایت خواهند کرد.

وی در ادامه افزود: متحدان آمریکا از تلاش های جدید رئیس جمهور آمریکا برای برخورد با تهدید ایران در خاورمیانه حمایت خواهند کرد. من کاملا امیدوار هستم که متحدان ما در اروپا و در منطقه به طور کامل از تلاش های صورت گرفته برای مقابله با تهدید ایران، حمایت کنند.

وزیر خارجه آمریکا افزود: تصمیم ترامپ برای اعلام عدم پایبندی ایران به توافق هسته ای، یک فرصت واقعی برای آمریکا و متحدانش است تا با اقدامات ایران در منطقه مقابله بیشتری داشته باشند.

روز پنجشنبه نیز تیلرسون در اظهاراتی توافق هسته ای ایران را با تلاش های دولت های قبلی آمریکا برای مذاکره با کره شمالی بر سر برنامه های هسته ای و تسلیحاتی این کشور مقایسه کرده بود.

ادعاهای وزیر خارجه آمریکا در حالی است که به دنبال سخنرانی جنجالی ترامپ علیه ایران و توافق هسته ای فرانسه، آلمان، بریتانیا در یک بیانیه مشترک اعلام کردند که حفظ برجام در راستای منافع ملی مشترک این کشورهاست.

در این بیانیه آمده است: ما رهبران فرانسه، آلمان و بریتانیا متوجه شدیم دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا تصمیمی برای تایید مجدد پایبندی ایران به برجام ندارد و نگران عواقب آن هستیم. دولت و کنگره آمریکا را ترغیب می کنیم به در نظر گرفتن پیامدهای آن در قبال امنیت آمریکا و متحدان آن.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا درباره ایران سخنرانی کرد و گفت که پایبندی کشورمان به توافق هسته‌ای را تایید نمی‌کند.

(Visited 50 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۰۷-۲۲ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.