واکنش وزیر بهداشت به اظهارات ترامپ/ انسجام و وحدت ملی، بهترین پاسخ به این اظهارات نابخردانه

۱۳۹۶-۰۷-۲۲ سلامت

واکنش وزیر بهداشت به اظهارات ترامپ/ انسجام و وحدت ملی، بهترین پاسخ به این اظهارات نابخردانه

وزیر بهداشت در واکنش به اظهارات ضد ایرانی ترامپ، انسجام و وحدت ملی را بهترین پاسخ به این اظهارات نابخردانه خواند و گفت: هدف آمریکا، ناامن کردن فضا برای جلوگیری از سرمایه‌گذاری در ایران است.

به گزارش ایسنا، دکتر سیدحسن هاشمی که به تبریز سفر کرده است در پاسخ به سوالی در خصوص اظهارات شب گذشته ترامپ، گفت: دکتر روحانی شب گذشته و بلافاصله پس از سخنان ترامپ، نظر ملت و کشور ایران را به طور کامل و جامع منعکس و نگاه دولت نسبت به سخنان ترامپ را تببین کرد و امیدوارم که کشورهای اروپایی که بلافاصله در مقابل سخنان ترامپ موضع خود را اعلام و بر پایبندی به انجام تعهدات خود تاکید کردند، در عمل نیز به تعهدات خود پایبند باشند.

وی در حاشیه آغاز عملیات ساخت بیمارستان خیرساز جامع سرطان شهرک خاوران تبریز، با بیان این مطلب اظهار داشت: انتظار است که کشورهای اروپایی در عمل هم، تعهد خود به برجام را نشان دهند؛ چراکه هدف آمریکا، ناامن کردن فضا برای جلوگیری از سرمایه گذاری در ایران است و ترامپ و رقبای منطقه‌ای ما به دنبال ایجاد این فضا هستند و انتظار است که کشوهایی که بر علیه سخنان ترامپ بیانیه صادر می‌کنند، برای سرمایه گذاری در ایران، حضور پیدا کنند.

وزیر بهداشت با بیان اینکه مشکل ما در داخل کشور، ترامپ و امثال آن نیست، افزود: مشکل پیشرفت کشور، خودمان هستیم و لازم است که اتحاد داشته باشیم و مسائل کشور را اصلی و فرعی کنیم، زیرا در بسیاری از موارد به فرعیات توجه می‌کنیم؛ در حالی که اصل، دشمنی است که نمی‌خواهد ایران پیشرفت کند و مردم کشور آسایش و آرامش داشته باشند. دشمنی دشمنان مربوط به امروز نیست، بلکه آنها با اصل نظام جمهوری اسلامی ایران، انقلاب و اسلام مخالف هستند.

بنابر اعلام وب‌دا، هاشمی تاکید کرد: عقل و انصاف حکم می کند که با هم متحد باشیم و در پیگیری مشکلات مردم، اتحاد و انسجام ملی را در راس برنامه‌های خود قرار دهیم و حداقل سود کشور و بهترین پاسخ در مقابل سخنان نابخردانه این افراد، انسجام و وحدت ملی در سطح مسئولان و رده‌های بالا است و در ضرب المثل‌های ما نیز این نکته وجود دارد که ” عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد”.

وزیر بهداشت تصریح کرد: مردم ایران همیشه متحد بوده و در همه صحنه‌های انقلاب حضور گسترده‌ای دارند، اما انتظار است که مسئولان سطوح بالای کشور، همت و همدلی بیشتری داشته باشند و همه توجهات و تاکیدات به این سمت باشد که بتوانیم اقتصاد کشور را با اتحاد، همدلی، همراهی و همکاری به شرایطی مطلوب برسانیم و پیشرفت اقتصادی ایران، می‌تواند مهم‌ترین اقدام ضد استعماری و ضد استکباری باشد.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۰۷-۲۲ سلامت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.