مالزی واردات از کره شمالی را متوقف کرد

۱۳۹۶-۰۷-۲۱ اقتصاد

مالزی واردات از کره شمالی را متوقف کرد

روابط مالزی با کره شمالی از فوریه گذشته و ترور برادر ناتنی کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در فرودگاه بین المللی کوالالامپور رو به تیرگی نهاده است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری رویترز ، مالزی که تا همین اواخر یکی از متحدان نزدیک پیونگ یانگ بود همه واردات از کره شمالی را در چارچوب تلاش های جهانی برای قطع تامین مالی برنامه های موشکی و هسته ای این کشور ، متوقف کرد.

اداره آمار مالزی اعلام کرد این کشور در پنج ماه نخست امسال اقلامی به ارزش ۲۰ میلیون و ۶۰۰ هزار رینگیت معادل چهار میلیون و ۸۹۰ هزار دلار از کره شمالی خریداری کرده بود اما در ماه ژوئن و ژوئیه هیچ وارداتی از این کشور نداشته است.

روابط مالزی با کره شمالی از فوریه گذشته و ترور برادر ناتنی کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در فرودگاه بین المللی کوالالامپور رو به تیرگی نهاده است.مقامات آمریکا و کره جنوبی می گویند این ترور به دستور رهبر کره شمالی صورت گرفته است.

به گزارش خبرگزاری رویترز از کوالالامپور ،‌کوالالامپور ماه گذشته شهروندانش را از سفر به کره شمالی منع کرد. این اقدام دو هفته پس از آن صورت گرفت که نجیب رزاق نخست وزیرمالزی با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در کاخ سفید دیدار کرد.

ترامپ پس از دیدار با نجیب رزاق در کاخ سفید ، به خبرنگاران گفت مالزی از این پس دیگر روابط تجاری با کره شمالی نخواهد داشت.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۰۷-۲۱ اقتصاد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.