معرفی خودروی تویوتا GR HV اسپورت کانسپت +تصاویر

۱۳۹۶-۰۷-۱۷ دنیای فناوری

معرفی خودروی تویوتا GR HV اسپورت کانسپت +تصاویر

تویوتا پیش از معرفی عمومی کانسپت جدید GR HV در نمایشگاه خودروی توکیو ۲۰۱۷ اقدام به رونمایی آنلاین از این مدل مفهومی می‌کند.

حروف GR مخفف گازو ریسینگ هستند درحالی‌که حروف HV نیز به خودروی هیبریدی اشاره دارند. گفته شده در خلق این خودرو از سوپرای اسطوره‌ای و مدل اسپورت ۸۰۰ که در رقابت استقامت جهان حضور داشته الهام گرفته شده است.

از نظر بصری، مفهومی جدید تویوتا همانند ساخته شدن بر پایه نسل فعلی مدل ۸۶ به نظر می‌رسد، حتی اگر این شرکت ژاپنی هیچ اشاره‌ای به مسئله موردنظر نداشته باشد. GR HV مفهومی دارای نمای جلو و عقب جدید، چراغ‌های LED، اسپویلر کوچک روی لبه صندوق، خروجی اگزوز مرکزی ادغام شده با دیفیوزر و سقفی با استایل تارگا مانند است. رنگ مشکی مات در بدنه خودرو بکار رفته و شاهد ورودی‌های هوای روی کاپوت برای رساندن هوای بیشتر به قوای محرکه هستیم.

این خودرو از قوای محرکه هیبریدی استفاده کرده اما به جزئیات آن اشاره‌ای نشده است. خروجی قوای محرکه از طریق گیربکسی اتوماتیک به چرخ‌های عقب منتقل می‌شود. البته راننده می‌تواند گیربکس ۶ سرعته دستی را نیز انتخاب نموده و با فشار یک دکمه تعویض دنده با الگوی H را داشته باشد.

دیگر ویژگی جالب این خودرو استارت دکمه‌ای است که در روی اهرم تعویض دنده قرار گرفته است. دیگر نکته جالب‌توجه GR HV کانسپت نمایش اطلاعات دمای پیشرانه، روغن و باتری در سیستم اطلاعات سرگرمی است.

منتظر اطلاعات بیشتر از این خودرو با شروع نمایشگاه توکیو ۲۰۱۷ باشید.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۰۷-۱۷ دنیای فناوری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.