سرلشکر باقری:سال ۹۰،شهرهای سوریه درحال سقوط بود/اگرغائله کردستان حل نشود،مبداء درگیری طولانی می شود

۱۳۹۶-۰۷-۱۴ سیاست

سرلشکر باقری:سال ۹۰،شهرهای سوریه درحال سقوط بود/اگرغائله کردستان حل نشود،مبداء درگیری طولانی می شود

رئیس ستادکل نیروهای مسلح گفت: شهادت شهید همدانی‌ها منجر به رویش شهید حججی‌ها، شهدای هسته‌ای و دیگر شهدا شده است.

سرلشکر محمد باقری  در مراسم دومین سالگرد شهادت سردار همدانی ضمن تشکر از برگزار کنندگان این مراسم گفت: هر چه داریم از مکتب عاشورا و امام حسین (ع) است و انشاالله این ملت در این مسیر هر سال ثابت قدم تر از گذشته باشند.

وی ادامه داد: شهید همدانی از سابقون رزمندگان انقلاب و دفاع مقدس هستند. در قرآن از سابقون نام می برند و آنها از مقربین درگاه الهی هستند و شهید همدانی هم از این دسته محسوب می شود چرا که از دوران نوجوانی تا آخرین لحظات عمرش در راه دفاع از اسلام بوده است.

اهم صحبت های او از این قرار است:

* شهید همدانی این مساله را درک می کرد که اگر سوریه، عراق یا دیگر مناطق شکست بخورند نوبت به ام القرای اسلام می رسد بنابراین با درک این شرایط در آن سن و سال به سوریه رفت. اصل جبهه ما آنجا است. اگر رهبری می فرمایند که ۲۵ سال بیشتر از عمر رژیم صهیونیستی نمانده به اینجاها نگاه می کنند، رژیم صهیونیستی از اساس سست و بی پایه است اما خود را آهنین جلوه می دهد.

* شهید همدانی در سال ۹۰که شرایط خاصی در سوریه بود به آنجا رفت، یک ارتش خسته که باید در ده ها جبهه مقابل نیروهای تازه نفس و با انگیزه تروریست که از همه طرف تجهیز می شد، بایستد. در چنین شرایطی که بسیار سخت بود و از طرف دیگر در عراق هم صحنه دیگری باز شد شهید همدانی به آنجا رفت و با الگو برداری از بسیج نیروهای مردمی وارد این مساله شد تا مردم شیعه، سنی، مسلمان و غیر مسلمان را آموزش دهند.

* اگر چنین توانی و نیروهای مردمی ایجاد نشده بود حتما به لحاظ مادی سوریه سقوط کرده بود. سردار سلیمانی و شهید همدانی و دیگر فرماندهان مستشار ما با سازماندهی نیروهای انقلاب اسلامی از کشورهای مختلف کاری کردند که ورق برگشت و مناطق اشغال شده آرام آرام باز پس گرفته شد.

* نفود کلام شهید همدانی در میان مردم سوریه کار را خیلی راحت‌تر کرد چرا که نگاه سوری ها به فرماندهان ایرانی نگاه به چشم یک خارجی نیست بلکه به عنوان فرشته و یک موجود مقدس است که هر چه می گویند مقدس است و باید به آن عمل کرد زیرا فرماندهان ایرانی بدون چشم داشت آنجا هستند.

* مردم کردستان با استقلال می خواهند به چه چیزی برسند که الان ندارند؟ انتخاباتی که در این منطقه برگزار شد نه ناظر و نه بازرسی داشت و هر آماری که خواستند بیان کردند، این اتفاق می تواند منطقه را برای ۱۰ سال یا بیشتر به آشوب بکشد.

* همه دلسوزان اسلام و نظام باید به هوش باشند، خوابیدن ما به منزله خواب بودن دشمن نیست، این خواسته فرمانده و رهبر ما است‌.

* در سال ۶۶ براساس تصمیم فرماندهی جنگ قرار شد یک تیم شناسایی برای پیدا کردن راهکار عملیاتی دو منطقه غرب کشور وشمال عراق اعزام شود برهمین اساس بنده و سرلشکر ایزدی و چند فرمانده لشکر از جمله شهید همدانی به این ماموریت اعزام شدیم. در این مدت ۲۰ روز که با شهید همدانی بودیم اخلاص و از خود گذشتگی و فهم بالای فرماندهی در او موج می‌زد.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۰۷-۱۴ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.