تجمع اعتراضی سپرده‌گذاران «افضل توس» در تهران

۱۳۹۶-۰۷-۱۳ اقتصاد

تجمع اعتراضی سپرده‌گذاران «افضل توس» در تهران

جمعی از سپرده گذاران موسسه افضل توس امروز در دو راهی یوسف آباد تهران تجمع اعتراض آمیز برپا کردند.

حدود ۳۰ نفر از سپرده گذاران موسسه افضل توس با برپایی این تجمع اعتراض آمیز خواهان دریافت سپرده خود شدند.

یکی از این تجمع کنندگان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بیش از یکسال است که مبلغ یک میلیارد ریال در موسسه افضل توس سپرده گذاری کردم که با توجه به مشکلات مالی این موسسه اعتباری بانک مرکزی سپرده های ما را به بانک آینده منتقل کرد.

این سپرده گذار ادامه داد: حدود ۳ ماه از انتقال سپرده های ما از موسسه افضل توس به بانک آینده می گذرد اما مسئولان بانک آینده از آزادسازی سپرده هایمان خودداری می کنند.

همچنین یکی از مسئولان شعبه بانک آینده در دوراهی یوسف آباد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این تجمع کنندگان از قبل سپرده هایی در موسسه افضل توس داشتند که با تصمیم بانک مرکزی رفع مشکلات سپرده گذاران این موسسعه به بانک آینده واگذار شده است.

وی بیان کرد: از لحاظ قانونی و تشریفات ادارای نمی توان نسبت به تسویه حساب سپرده گذاران موسسه افضل توس اقدامی انجام داد چرا که هنوز مجوز واگذاری سپرده گذاران به بانک آینده داده نشده است.

این مسئول بانک ابراز امیدواری کرد که با طی شدن تشریفات اداری مشکل سپرده گذاران موسسه افضل توس مرتفع شود.

وی خاطرنشان کرد: تجمع امروز اصلا ربطی به سپرده گذاران بانک آینده ندارد و بانک آینده با تمام قوت و قدرت در خدمت مردم است و با تصمیم بانک مرکزی بانک آینده نسبت به رفع مشکلات سپرده گذاران موسسه افضل توس اقدام خواهد کرد.

همچنین جمعی از سپرده گذاران موسسه اعتباری و منحله افضل توس ۲۸ شهریور امسال در مقابل سرپرستی بانک آینده در بلوار سجاد مشهد مقدس تجمع کرده بودند.

بانک آینده بر اساس مصوبه شورای پول و اعتبار مدیریت دارایی‌ها و بدهی‌های تعاونی اعتبار افضل توس را بر عهده گرفته است.

هفته گذشته وضعیت همه سپرده‌ها و مشخصات سپرده‌گذاران این تعاونی بررسی شد.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۶-۰۷-۱۳ اقتصاد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.